Cestování
09/02/2024 Admin PATRIOT

Jarní prázdniny? Lyže i termální bazény ve Velkých Karlovicích

Foto: se souhlasem Wellness hotelu Horal

Kam vyrazit na jarní prázdniny? Neseďte doma a sbalte celou rodinu na hory. Nemusíte se cestovat dlouhé hodiny. Ve Velkých Karlovicích, kousek od Ostravy, najdete pečlivě upravené sjezdovky, ze kterých můžete skočit rovnou do termálních bazénů. S rezervací ale neváhejte, místa rychle mizí.

Utečte z města na prosluněné svahy Velkých Karlovic. Čekají vás prázdniny plné zimních sportů, relaxace, zábavy pro děti i procházek nádhernou zimní valašskou krajinou. Proč právě Velké Karlovice? Je to totiž jedno z mála horských středisek, ve kterém můžete přímo ze sjezdovky zaplout do termálního bazénu nebo na některý ze saunových rituálů.

Leží jen hodinu od Ostravy, v malebném údolíčku u hranic se Slovenskem. Dodnes se tu žije v dřevěných chaloupkách a na samotách, jaké znáte ze seriálu Doktor Martin, který se točil právě zde. Ochutnáte tu i poctivou valašskou kuchyni, kde se vaří hlavně z místních surovin. Věřte, že talíř kyselice zahřeje po celém dni na lyžích či běžkách i ty největší zmrzlíky.

Na hory s celou rodinou i na komorní romantickou dovolenou ve dvou Jestli chcete na hory vyrazit s dětmi, doporučujeme pobyt ve Wellness hotelu Horal. Největším lákadlem pro děti je samozřejmě neomezený vstup do bazénu, ze kterého rozhodně nebudou chtít ven.


Foto: se souhlasem Wellness hotelu Horal

Připraveny jsou ale i animační programy a přímo u hotelu sjezdovka Horal s lyžařskou školou. K pobytu Zimní dovolená v Beskydech navíc dostanete 20 % slevu na skipas Ski regionu Valašsko, který zahrnuje jak karlovické sjezdovky, tak i nedalekou Bílou s kilometrovou sjezdovkou, novou šestisedačkou a dětský parkem. A ještě jeden tip. K pobytu od 3 nocí dostanete skipas na hotelovou sjezdovku u Horalu zdarma. Jestli ale dáváte přednost komornější dovolené, doporučujeme Spa hotel Lanterna, který má nejen vlastní spa se saunovými rituály, ale také novou terasu, degustační menu v restauraci a pokoje s vlastním krbem a vanou s nádherným výhledem na zasněžené Karlovice. Od tří nocí dostanete slevu na ubytování: čím víc nocí na horách pobudete, tím víc ušetříte.


Foto: se souhlasem Spa hotelu Lanterna

I v Lanterně dostanete k pobytu neomezený vstup do wellness a termálů hotelu Horal, můžete využít lekce jógy, půjčit si běžky nebo hole na nordic walking nebo jen tak relaxovat s knížkou a šálkem voňavého čaje.

Rozmrzněte v termálech, naučte se péct frgál

Pro ty, kdo dávají přednost odpočinku nebo si chtějí po lyžování užít trochu wellness, jsou Karlovice přímo rájem. K Zimní dovolené v Beskydech totiž máte neomezený vstup do Wellness Horal s termálními bazény a saunovým světem, kde se pravidelně pořádají saunové rituály.


Foto: se souhlasem Wellness hotelu Horal

Součástí pobytu je i relaxační masáž, která uvolní svaly unavené po lyžování i po celoroční dřině. A to si letos určitě zasloužíte. Masáže jsou ve wellness centrech hotelů Lanterna a Horal na špičkové úrovni, provádějí je tu zkušení maséři z exotického Thajska, Filipín, Jávy nebo Indie.

A to není vše. Resort Valachy má pro hosty připravený i další program, takže nuda nehrozí ani za horšího počasí nebo po večerech. Můžete si zahrát indoor golf a objednat si golfovou lekci pro začátečníky, zajít na ranní hodinku jógy, naučit se nové dovednosti při kurzu pečení valašských frágálů nebo si třeba zpříjemnit večerní posezení u sklenky vína a dobré večeře poslechem živé hudby při některém z řady hudebních večerů s regionálními hudebníky. Podívejte se do kalendáře akcí, co vše se chystá.

Foto: Se souhlasem Wellness hotelu Horal a Spa hoteul Lanterna
Sdílejte článek