Cestování
30/06/2020 Jaroslav Baďura

Konec tmy, Bolt Tower se rozsvítí, Dolní Vítkovice otevírají brány festivalům

​Dolní Vítkovice (DOV) otevírají bez omezení všechny atraktivity, rozsvítí Bolt Tower a budou znovu hostit hudební festivaly.

Vzhledem k preventivním opatřením proti šíření covid-19, které za posledních pár měsíců přijala Česká republika, došlo záměrně ke zhasnutí Bolt Tower v DOV.

Bývalá vysoká pec s moderní nástavbou zůstala až dosud solidární s českou společností a tedy „pod rouškou“. V tomto případě pod rouškou tmy.

Teď se to změní. Od středy 1. července se Bolt Tower symbolicky znovu v plné síle rozzáří, a to přesně ve 21:30 hodin.

Zároveň dojde k otevření všech atraktivit DOV bez omezení. Velký Svět techniky, Malý Svět techniky U6, Bolt Tower, Milan Dobeš Museum v areálu DOV či Hornické muzeum v Landek Parku budou otevřeny denně podle otevírací doby, kterou uvádí web dolnivitkovice.cz.

Ten navíc nabízí možnost koupit si vstupenky předem a výhodněji.

Den po otevření všech atraktivních lákadel zahájí DOV i svou festivalovou sezónu. Ve čtvrtek 2. července totiž startuje první den festivalu Beats For Love: 1000 people of love.

Jde o menší pojetí tradičního tanečního happeningu, který je jednou z nejoblíbenějších letních akcí v kulisách Dolních Vítkovic.

Ve dvou samostatných areálech, z nichž jeden najdete pod Bolt Tower a druhý poblíž vysoké pece číslo VI., proběhne sedm žánrově zaměřených akcí s kapacitou 1 000 osob na den a areál.

V polovině července pak DOV ožije další festivalovou akcí. Produkce Colours of Ostrava tu rozehraje hudební „NeFestival Colours of Ostrava“.

Naživo budou k vidění Cirk La Putyka, Tata Bojs, Dubioza Kolektiv, Kapitán Demo, N.O.H.A., řečníci Meltingpotu a hlavně správná festivalová atmosféra pro 1 000 návštěvníků.

Sdílejte článek