Společnost
24/09/2021 Petr Sobol

Kopřivnické dny techniky lákají na jízdu ve Ferrari, obrněném transportéru nebo lety vrtulníkem

​O víkendu 25. a 26. září se na zkušebním polygonu společnosti Tatra Trucks uskuteční 9. ročník Kopřivnických dnů techniky. Ten opět nabídne zajímavý program.

Návštěvníci se mohou těšit na interaktivní ukázky vojenské, hasičské, stavební, komunální, zemědělské a jiné techniky, bohatý doprovodný program, atrakce pro děti i několik koncertů.

Stejně jako v loňském roce zapříčinila epidemická situace přesun akce z tradičního červnového termínu na září, programu se ale naštěstí letos tolik nedotkne. „Letošní program nebude ovlivněn covidem tak moc jako vloni, kdy nemohli přijet vojáci ani se nekonaly oblíbené projížďky nákladními vozy Tatra. Tatrovky letos jezdit budou a armáda rovněž přislíbila účast. Prezentovat zde bude například tank, bojové vozidlo pěchoty, nebo těžký vyprošťovací vůz,“ uvedl organizátor akce Pavel Farda. Veřejnost si bude moci techniku prohlédnout v sobotu i neděli v době od 9 do 17 hodin.

Stejně jako v předchozích letech bude velkým tahákem Kopřivnických dnů techniky také doprovodný program. Ten nabídne například svezení nebo řízení Ferrari, Lamborghini či Fordu Mustang, vyhlídkové lety vrtulníkem, jízdy v obrněném transportéru, možnost vyzkoušet si různé typy střelnic, půjčovny čtyřkolek, motokár nebo minibiků. „Prezentace strojů a dalších zařízení je samozřejmě zajímavá zejména pro dětské i dospělé obdivovatele techniky, ale na akci se mohou zabavit i ostatní. Dámy mohou například navštívit pojízdné kadeřnictví a jeho služby využít při čekání na své partnery,“ doplnil organizátor.

Chybět nebudou ani atrakce pro děti a kulturní vystoupení. Po oba dny zpestří dopolední program novojičínská kapela echo, v sobotu ve 14:30 vystoupí Rammstein Tribute Show a v neděli ve stejný čas bude podium patřit Kiss Revival Czech Republic.

Vstup na akci i parkování v areálu budou zdarma, cyklistům bude k dispozici hlídaný prostor pro uložení kol, pro pěší bude zajištěna bezplatná autobusová doprava z centra města. S ohledem na aktuálně platná opatření musejí všichni návštěvníci splňovat podmínky bezinfekčnosti. Kdo se bude potřebovat otestovat, bude mít možnost i na místě v mobilním testovacím centru.

Sdílejte článek