Sport
19/01/2024 Petr Sobol

Laštůvka ještě nekončí! Legenda Baníku míří do čtvrté ligy

Foto: se souhlasem FCB

Profesionální kariéra Jana Laštůvky je u konce, zkušený gólman ale ještě rukavice na hřebík nepověsil. Na jaře bude chytat za divizní Havířov.

Ještě loni Laštůvka chytal ligu za Baník. V minulém ročníku zasáhl do 24 zápasů, měl smlouvu i na další sezonu. Jenže vedení klubu s ním přestalo počítat a profesionální kariéra jednačtyřicetiletého gólmana skončila.

Laštůvka, jenž chytal ligu taky za Karvinou a Slavii, začal v Baníku trénovat mladé brankáře, teď se však vrací zpátky na hřiště. Nově bude působit v divizním Havířově.

Klub ze čtvrté nejvyšší soutěže to uvedl na svém facebookovém profilu. „Nemůžeme se dočkat, až uvidíme naše nové eso v akci. S naší novou posilou míříme vysoko a věříme, že Jan Laštůvka přinese do Havířova pořádnou energii a kvalitu v brankovém poli,“ stálo na profilu MFK Havířov.

Do Havířova v zimě přišel nový sportovní ředitel Pavol Bugáň, jenž ve funkci nahradil Miroslava Matušoviče. Bugáň dříve působil v Řepištích, ve kterých budoval ambiciózní projekt, po sporech s vedením klubu ale na začátku sezony skončil. Dá se čekat, že velké změny provede i v Havířově.

Havířov je po podzimu osmý. S Bugáněm, a taky Laštůvkou, ale bude mířit daleko výš. „Děkujeme Janovi za rozhodnutí připojit se k nám a věříme, že společně napíšeme další úspěšnou kapitolu v jeho i naší éře,“ zaznělo z MFK.

Sdílejte článek