Byznys
23/10/2017 Tomáš Svoboda

Místo Astorie to v centru Ostravy zavoní Itálií. Nový nájemce chystá rekonstrukci

Zastaralou a v současné době vlastně už i uzavřenou restauraci Astoria, která byla dlouhá léta součástí ostravského Masarykova náměstí, by měl během příštího roku vystřídat nový podnik v italském stylu.

Rozhodl o tom vlastník objektu, kterým je centrální městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz. Smlouva s novým nájemcem, společností Lorne style, již byla podepsána a nyní se řeší záležitosti související s předáním podniku.

Vzhledem k tomu, že se restaurace, dříve známá také jako kavárna „Centrumka“, nachází v samém jádru města, projevilo o ni zájem hned několik podnikatelů.

„Před dvěma roky jsme se v rámci výběrového řízení ještě rozhodli prodloužit smlouvu stávajícímu nájemci. Zároveň jsme ale čekali, že se centrum Ostravy posune dál. Cítili jsme, že Astoria už je trochu retro a že by to chtělo něco nového,“ řekla starostka Petra Bernfeldová.

Rada obvodu podle ní v letošním novém výběrovém řízení ze čtyř zájemců vybrala projekt, který by měl oslovit všechny generace Ostravanů i návštěvníky města.

Na ploše 900 metrů čtverečních má vzniknout nová „italská“ restaurace rodinného typu, a to s kapacitou 158 míst. Měsíční nájemné je stanoveno ve výši 71 tisíc korun a celková investice na rekonstrukci prostor se bude pohybovat v rozmezí 12 až 14 milionů.

„Budeme jednat s našimi partnery tak, aby to byla franšízová restaurace s italskou kuchyní. Zároveň ale chceme jít s trendy současné gastronomie, takže se u nás objeví také oblíbené burgery či jídla vyhovující bezlepkové stravě,“ vysvětlil Lukáš Chlebovský König, který je zástupcem nového nájemce.

Přestože to zatím nechtěl potvrdit s definitivní jistotou, dá se předpokládat, že se bývalá Astoria promění v duchu konceptu Pizza Coloseum, který je již v provozu v obchodním centru Nová Karolina.

„Věřím, že se nám podaří vybudovat z nové restaurace vlajkovou loď centra města, kde bude jak kvalitní gastronomie, tak příjemné prostředí pro posezení u kávy či obchodní schůzky,“ doplnil Chlebovský, podle kterého bude rekonstrukce velice náročná, jelikož prostor byl dlouhodobě bez investic.

V plánu je mimo jiné instalace nové kuchyně, vzduchotechniky, sociálního zařízení a venkovní zahrádky, to vše na vlastní náklady, tedy bez finanční spoluúčasti městského obvodu.

Podnik se však změní i po dispoziční stránce. Například toalety chtějí umístit do suterénu a samotný interiér zpestřit koloniálem s italskými surovinami, vinotékou či pultem s nabídkou čerstvého pečiva a dalších produktů.

Ve smlouvě, která byla uzavřena na 10 let, se nový nájemce zavázal k tomu, že přestavbu realizuje během šesti měsíců. Zahájení rekonstrukce však aktuálně komplikuje fakt, že se stávající nájemce, firma Astoria Restaurant, vyhýbá předání prostor.

Fakticky zavřeno tedy nakonec může být déle než půl roku. „Stávající smlouva skončila na konci září, ale předání bohužel vázne. Od nájemce máme ústní příslib, že prostory vyklidí do konce listopadu. Řešíme to však už také soudní cestou,“ dodala starostka Bernfeldová.

Sdílejte článek