Politika
24/05/2017 ČTK

Moravskoslezský kraj spustil soutěž o nejlepší chytrá řešení

Návrhy na nejrůznější inteligentní technologie, které by lidem v Moravskoslezském kraji ušetřily čas či peníze, mohou až do 10. srpna posílat zájemci do pilotního ročníku soutěže o nejlepší chytrá řešení.

Podnikatelé a spolky mají šanci získat podporu od 50.000 do 500.000 korun. Kraj na soutěž vyčlenil celkem 2,5 milionu korun, řekla dnes Miroslava Chlebounová z krajského úřadu.

„Hlaste se všichni, koho nebaví nekonečně dlouho trčet v dopravní zácpě, a pak ještě hledat parkoviště, kdo chce na zastávkách a v městské hromadné dopravě wifi, komu by se hodilo dobít si mobil na koupališti ze sluneční energie nebo si mobilem půjčit na ulici elektrokolo či se chtěl na přesný čas objednat k lékaři, a máte nápad, jak to chytře udělat,“ uvedla náměstek hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka (ODS).

Soutěž je určena všem podnikatelům se sídlem nebo provozovnou na území kraje. Přihlásit se do ní mohou velké korporace, ale malí podnikatelé.

„Přihlašovat mohou nový nebo již existující produkt nebo technologii, přičemž musí tematicky zapadat do jedné z pěti kategorií,“ řekla ředitelka Agentury pro regionální rozvoj Petra Chovanioková. Nápady lidé mohou posílat do kategorií zdravotnictví, infrastruktura, doprava, úspory a omezení byrokracie.

Do každé z kategorií mohou podnikatelé, případně spolky podat jenom jeden projekt. Podrobnější informace lze najít na stránkách www.chytrejsikraj.cz.

Sdílejte článek