Společnost
20/12/2021 Petr Sobol

Nasajte vánoční atmosféru v Mariánských Horách, konají se tady Trhy naruby

Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky uspořádal na Mariánském náměstí charitativní akci s názvem Štědré Vánoce, aneb Trhy naruby.

Jedná se o projekt, v rámci kterého lidé do přistavených dřevěných stánků můžou nosit dárky a potraviny pro potřebné.

Díky nejisté situaci v rámci protiepidemických opatření jsme se rozhodli klasické vánoční trhy nepořádat. Bylo nám to ale líto, a tak jsme přemýšleli nad jiným konceptem, abychom vyšli vstříc lidem, kterým trhy chybí, a abychom současně nemuseli omezovat naše obyvatele nejrůznějšími příkazy a nařízeními," uvedl mluvčí obvodu Patrik Hujdus.

Proto na náměstí vznikla charitativní sbírka, v rámci které můžou návštěvníci obdarovat děti, seniory, zvířátka, ale také přispět v rámci potravinové sbírky. Veškeré získané dárky a zboží následně pracovníci radnice rozdělí a budou distribuovat, ať už dětem, nebo seniorům v nejrůznějších pobytových zařízeních, zvířátkům v útulcích, nebo potraviny potřebným.

Kromě charitativních stánků na Mariánském náměstí si kolemjdoucí a návštěvníci můžou užít také neorganizovaný doprovodný program. Jedná se o malou sousedskou akci, davy lidí zde nečekejte. V prostoru náměstí pracuje řezbář, kovář, sváteční atmosféru doplňují reprodukované koledy, flašinetáři, ale přicházejí zahrát také nejrůznější hudebníci. V jednotlivých dnech zde postupně vystoupili již vítězové letošního ročníku Folkové Doliny Monika & Karol Byrtusovi Trio, písničkáři Oliver Čas, Jarka Venglošová, skupina Whiskey Before Breakfast a další.

Každý, kdo náměstím prochází, si také může zakoupit výrobky místních farmářů a regionálních výrobců nejrůznějšího zboží. K dostání jsou sýry, uzeniny, koření a další farmářské výrobky, ale i vánoční dekorace a dárky. Vše potrvá do středy 22. prosince," dodal Hujdus.

Sdílejte článek