Cestování
11/03/2019 Jaroslav Baďura

Naučte se běhat nebo zkuste triatlon při sportovním kempu ve Velkých Karlovicích

Začínáte s běháním, horským kolem nebo jiným sportem a nechcete při prvních krůčcích dělat zbytečné chyby?

Nebo už se svému sportu věnujete nějaký čas, ale rádi byste se posunuli dál s podporou a radou zkušeného odborníka?

Inspirujte se v kalendáři sportovních zážitkových pobytů, které se chystají ve Velkých Karlovicích. Právě v této malebné beskydské obci obklopené krásnou přírodou s ideálními tréninkovými terény se odehrávají vyhlášené závody seriálu Valachy tour.

Navíc tu kromě tréninku najdete i příležitost ke skutečně kvalitnímu odpočinku díky relaxačním centrům s bazény a saunovými rituály.

Milovníkům běhu určitě není neznámé jméno Miloše Škorpila, známého ultramaratonce a kouče, který je již doslova českou běžeckou legendou. V závěru dubna přijede do Velkých Karlovic, kde povede Běžeckou školu nejen pro pokročilé (25. – 28. 4.), ale poprvé i pro úplné začátečníky (22. – 25. 4.).

Provede vás tréninkovými plány, technikou běhu, relaxací i strečinkem, připraveno je i poradenství v oblasti výživy. Na své si přijdou také příznivci horských kol a to při Bike kempu (11. – 14. 4.) pod vedením špičkových cyklistů Ondřeje Koblihy z Cyklotrenink.com a Ondřeje Paura, manažera známého českého závodníka Ondry Cinka.

Při tréninku poznáte i méně známé terény a traily kolem Velkých Karlovic, připraveny jsou i přednášky, ukázky servisu a údržby kol nebo testování kola kultovní značky Rocky Mountain.

Velkým hitem se v poslední době stává také triatlon. V něm se můžete zdokonalit při Triatlonovém kempu Petra Vabrouška (11. – 14.7.), nejúspěšnějšího českého Ironmana, který vyniká i v jiných disciplínách – před pár dny například vybojoval stříbro na World Marathon Challenge (7 dní, 7 maratonů na 7 světadílech).

Se zájemci se podělí o své know-how, díky němuž se drží ve špičce již přes dvacet let. Dvoufázové tréninky se odehrají částečně i na trasách legendárního triatlonu Valachy man, který se bude konat na Valašsku na začátku srpna.

Zázemí pro kempy poskytne Spa hotel Lanterna. Součástí pobytů je kromě tréninkového programu vždy také snídaně, večeře a neomezený vstup nejen do hotelového L-Spa, ale také do blízkého Wellness Horal s termálními bazény.

Pro unavené svaly je ideální vzpruhou tradiční thajská nebo ayurvédská masáž, které zde poskytují maséři z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Indie. Samozřejmostí je moderní kuchyně, zahrnující zdravé pokrmy a superpotraviny k snídani.

Sportovní kempy jsou příjemnou příležitostí nejen k načerpání nových zkušeností, ale i nových přátelství a také k přípravě na závody. Každý koníček občas potřebuje nový impuls. Když k tomu navíc dostanete skvělé jídlo, krásnou přírodu a relaxaci ve wellness, je to vlastně ideální dovolená.

Náš tip: Zužitkujte nabyté zkušenosti při akcích seriálu Valachy tour. Nejbližší akcí bude 4. května Valachy duatlon, který nově nabídne i možnost rodinných štafet.

Sdílejte článek