Gastronomie
13/11/2023 Petr Sobol

Návrat do rodného města. Los Capolitos otevřelo bistro v Havířově

Foto: se souhlasem Los Capolitos

Los Capolitos před nedávnem otevřelo novou pobočku. Mexické speciality už mohou ochutnávat také lidé v Havířově.

Los Capolitos, které založili bratři Jan a Michal Kapolkovi, znovu expandovalo. Tentokrát do rodného města zakladatelů, kteří v Havířově také vyrůstali.

Novou havířovskou franšízu má pod sebou Diana Kuzmová. „Los Capolitos mám moc ráda, vždy jsem k nim chodila na jídlo. Taky jsem se zajímala o franšízy, a pak se to nějak celé seběhlo dohromady,“ usmála se během povídání pro patriotmagazin.cz.

Diana pochází z Veřovic. Proč tedy padla volba právě na Havířov? „V Ostravě jsou tři pobočky, tam už jsme další nechtěli. Přemýšleli jsme o Zlínu, ale tam jsme nenašli vhodný prostor. V Havířově to bylo ideální,“ prozradila.

Havířovské mexické bistro, které sídlí na Hlavní třídě, otevřelo v polovině července. Uvnitř jsou čtyři stoly, další posezení je u okna a je tady i pult na „stojáka“, od příští sezony by během teplých měsíců měla venku fungovat i zahrádka.

Nabídka podniku je stejná jako v ostatních pobočkách Los Capolitos. Lité tak mohou i v Havířově ochutnat mexické speciality jako burrita, quesadilly, tacos nebo chilli con carne, ale taky bowly, nachos i saláty. Na výběr je rovněž z několika limonád, během zimy přibude i svařák.

První Mexiko v Havířově

„Lidé z Havířova nám říkají, že jsme je zachránili od pizz a kebabů. Podniků je tady hodně, nic mexického ale Havířov nemá,“ prozradila Diana Kuzmová. Ona sama pracuje v IT oblasti, do havířovské pobočky ale několikrát týdně dojíždí, aby na vše dohlédla.

Nové bistro nemá o zákazníky nouzi. Leží na hlavní havířovské dopravní tepně, v těsné blízkosti je gymnázium i autobusová zastávka. „Byla jsem přesvědčená, že si lidé v Havířově Los Capolitos zamilují a jsem ráda, že to funguje. Rozjezd pobočky uprostřed prázdnin byl sice personálně trochu náročný, objevilo se i pár technických překvapení, ale nakonec se to zvládlo a teď už vše šlape, jak má," dodala Kuzmová.

Havířovské Los Capolitos má otevřeno každý den od 11 do 21 hodin. „Uvažujeme, že během víkendů otevírací dobu trochu prodloužíme,“ řekla provozovatelka. Kromě Ostravy má Los Capolitos pobočky pobočky taky v Opavě, Frýdku-Místku, Olomouci, Brně, Hradci Králové, Liberci, Kladně nebo Bratislavě.

Foto: se souhlasem Los Capolitos

Sdílejte článek