Gastronomie
03/05/2024 Petr Sobol

Pět kaváren i nová pražírna. Laura Coffee si plní sen

​Foto: se souhlasem Laura Coffee

Rodinná pražírna Laura Coffee se posunula zase o kus dál. Představila novou pražírnu Loring.

V Laura Coffee se pořád něco děje. A plánují se i další novinky. Tou aktuální je pražírna Loring, která úspěšné značce otevírá další možnosti. „Je to příležitost, která se neodmítá. A taky sen, který se měl splnit,“ řekl pro patriotmagazin.cz majitel Laura Coffee Ivo Ptáčník.

Jak jste s novou pražírnou spokojeni?

Aktuálně jsme v procesu učení se a zkoušení. Ale už teď víme, že nás to posouvá kupředu. A taky otevírá možnosti, jak pražit kávu ještě lépe a ve větším množství.

Jaké další novinky plánujete? Chystáte nějaké nové limitované edice kávy?

Co se týče našich limitek, máme pro zákazníky připravených hned několik lahůdek. Od začátku roku jsme stihli vypustit už tři limitované edice na filtrovanou kávu a rozhodně nekončíme. Pokud jde o zrna na espesso, právě teď je u nás k dostání jedinečný Honduras Geisha, který je ještě stále v prodeji. Kdyby někdo chtěl vyzkoušet něco speciálního, toto je ideální příležitost.

Co jste si nachystali na jarní a letní měsíce?

Na Velikonoce jsme otevřeli naši druhou pobočku v ostravské zoo, kafeZOO Afrika, a tím pádem už jedeme v plné síle. Zákazníci si Lauru můžou dát ve všech našich pěti kavárnách. Nápoje, kávu i občerstvení přizpůsobujeme období, tudíž teď nastává čas ledových káv, limonád, drinků a dobrot ze sezonních surovin.


Foto: se souhlasem Laura Coffee

Zamíříte i na nějaké akce a festivaly?

Ano, a hned na několik. Kávový stánek budeme mít na oblíbených ostravských festivalech, konferencích i událostech, ale vyjedeme i za hranice Moravskoslezského kraje. Od dubna například zajišťujeme kávový catering pro Taneční skupinu roku, tudíž se Laura podívá i do Zlína, Prahy či Plzně.

Před rokem jste spustili nový e-shop. Jak se lidem líbí?

Nezůstáváme na místě. Snažíme se zlepšovat a naslouchat zpětné vazbě našich zákazníků, která je více než povzbudivá. Máme radost, když je vidět, že se naše snaha vyplácí a zákazníci se vrací. To je naše největší motivace, neustále se chceme posouvat vpřed.


Foto: se souhlasem Laura Coffee

Víte už, kdy proběhne další Barista Cup Ostrava? Co všechno nabídne?

Letošní jedenáctý ročník Barista Cupu Ostrava proběhne 7. září v Trojhalí Karolina. Všechny srdečně zveme, vstup je, stejně jako předchozí ročníky, zdarma. Kromě soutěže baristů se návštěvníci mohou těšit i na gastro zónu, latte art stage, cupping, výběrovou kávu z celé republiky, zajímavé přednášky a skvělou atmosféru. Na své si tak přijdou milovníci kávy i rodiny s dětmi.

Sdílejte článek