Cestování
13/01/2024 Petr Sobol

Nové lákadlo pro turisty. V Beskydech se otevřela Brána Pusteven

Foto: se souhlasem Prostřední Bečvy

V pátek se veřejnosti otevřela Brána Pusteven, která se nachází na konci přístupové cesty z Prostřední Bečvy na Pustevny. Místním a turistům nabídne nejen zázemí, ale i nové výhledy na známé srdce Beskyd.

Moderní nízkopodlažní budova, ve které jsou umístěny veřejné záchody, zázemí pro obsluhu parkoviště a informační centrum, přivítala první návštěvníky.

Brána Pusteven má zlepšit pohodlí návštěvníků jednoho z nejnavštěvovanějších míst regionu. Nová stavba ctí celou okolní přírodu i region.

Nízká a na první pohled nenápadná dřevostavba nabízí velkorysý prostor doplněný ochozem, který je přístupný turistům a chlubí se novými výhledy do krajiny.

Celý objekt má zatravněnou střechu. Na jeho stavbu byl použitý stavební materiál, který odpovídá nejen regionu, ale i náročným podmínkám Pusteven - dřevo, sklo a kámen.

Stavba je ze dvou stran prosklená, její součástí je i průchozí brána, která je vyústěním jediné příjezdové cesty z Prostřední Bečvy na Pustevny. Celé prostranství je vydlážděno kameny, je tady taky točna pro autobusy, stávající parkoviště pak zůstalo zachováno.

Celkové náklady projektu dosáhly 24,1 milionů korun. Ve všední dny je Brána Pusteven otevřena od desíti do 15 hodin, o víkendech od devíti do 15 hodin.

Sdílejte článek