Nejnovější zprávy: Od počítače do slévárny. Mladý pár vyrábí unikátní litinové nádobí Ochutnejte regionální produkty, vyzkoušejte tradiční řemesla. Do Ostravy míří Moravskoslezský jarmark

Cestování

Nově na Olešné! Frýdek-Místek na cestách přinese spoustu tipů na výlety a dovolenou

​Přijďte si v sobotu 21. května 2022 pro nové tipy na výlety a dovolenou do krásného prostředí resortu Olešná u Frýdku-Místku.

Foto: se svolením Turistického informačního centra Frýdek≈Místek, p. o.

Turistické informační centrum Frýdek-Místek připravilo pro všechny, kteří rádi cestují po České republice, miniveletrh cestovního ruchu s názvem Frýdek≈Místek na cestách, který doplní poutavá soutěžní trasa se 14 stanovišti.

Miniveletrh bude mít hlavní zázemí v Autokempu Olešná. Od 10.00 hodin se mohou návštěvníci procházet kolem zdejší přehrady, čerpat informace ke svým výletům či dovoleným po moravských krajích, k tomu absolvovat zábavný soutěžní 4,5 km dlouhý okruh, povídat si cestovateli, seznámit se s Technotrasou, a získat rady, jak se správně chovat na svých cestách v silničním provozu a poskytovat první pomoc.

Po celý den se v areálu budou pohybovat velocipedisté, majitelé historických kočárků, a pohodu si účastníci užijí ve stínu rozkvetlých kaštanů s něčím dobrým na zub.

„Regionální prezentací nabídky výletů, netušených krás a zajímavostí moravských krajů, navazujeme po dvouleté odmlce na úspěšný ročník akce Frýdek≈Místek na kole aneb Poznej Moravskoslezský kraj na 4,5 km. Nový koncept akce Frýdek≈Místek na cestách je obohacen o cestovatelskou nabídku Zlínského a Olomouckého kraje. Věříme, že si návštěvníci resortu Olešná tento den užijí v slunečném počasí a nechají se inspirovat výlety za krásami našich krajů,“ říká ředitelka pořádajícího Turistického informačního centra Frýdek≈Místek Monika Konvičná.

Celá akce potrvá do 16.00 hodin, vstupné je zdarma. Více informací k akci na webu www.fmnacestach.cz

Akci pořádá statutární město Frýdek≈Místek prostřednictvím své organizace Turistické informační centrum Frýdek≈Místek, p. o.