Cestování
29/05/2019 Jaroslav Baďura

Nové pravidelné procházky Ostravou pro turisty skončí ve Sladkých časech

​Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!! připravila pro tuto sezónu další novinku.

Kromě tematických komentovaných procházek, na které si za několik let zvykly chodit desítky místních, tentokrát rozjíždí projekt pravidelných sobotních procházek centrem města s průvodcem, které budou zaměřeny především na turisty. A těch v Ostravě přibývá.

„Naše průvodcovská služba samozřejmě nabízí prohlídky města na objednávku. Klient oznámí datum, čas, zaměření i délku prohlídky a my mu dle jeho přání zajistíme průvodce a program, který si žádá. Tohle je standard, který už funguje spoustu let. Často se ale stává, že člověk přijede do Ostravy neplánovaně a nemá čas si průvodce domluvit, popřípadě má další důvody, proč si prohlídku na míru neobjednat. Proto se letos zkusíme zaměřit i na tuto skupinu návštěvníků. Každou sobotu dopoledne od začátku června do konce září budou mít možnost zúčastnit se procházek centrem města s našimi průvodci,“ popisuje svůj záměr ředitel infocenter Jiří Šimon.

„Procházky budou zatím probíhat pouze v českém jazyce. Abychom nabídli něco navíc, nepůjde jen o běžnou prohlídku centra. Součástí balíčku bude nejprve vyhlídka z ostravské radniční věže, poté se návštěvníci vydají s průvodcem do města a na závěr je bude čekat bonus v podobě občerstvení ve stylovém podniku Sladký časy, kde bude procházka ukončena. Předpokládáme, že celý program bude trvat kolem dvou hodin.“

Jak už bylo řečeno, procházky budou cíleny hlavně na turisty, kteří do Ostravy přijíždějí, ale moc o ní nevědí.

„Výklad bude o základních faktech. Historie, současnost, povídání o památkách, kolem kterých trasa povede nebo o různých zajímavých příbězích. Chtěli bychom návštěvníkům přiblížit, jaká Ostrava byla a jaká je teď. Navíc mohou průvodci zájemcům doporučit k návštěvě další turisticky zajímavé lokality. Spoustu informací, o kterých bude řeč, budou jistě Ostraváci znát. Přesto zveme i ty, kteří by si třeba chtěli rozšířit obzor a dozvědět se trošku více o městě, ve kterém žijí,“ uzavírá Jiří Šimon.

Komentované procházky s názvem Sladké časy v Ostravě budou probíhat každou sobotu od června (poprvé 1.6.) do září (naposledy 28.9) vždy od 10 hodin.

Během festivalu Colours of Ostrava bude navíc přidán jeden páteční termín. Vstupenky mohou zájemci zakoupit v předprodeji na www.ostravainfo.cz nebo v ostravských infocentrech.

Začátek programu bude v infocentru v 6. patře Nové radnice, kde bude možné zakoupit vstupenky i těsně před procházkami.

Kapacita procházek je však omezená. Doporučujeme proto využít zmíněného předprodeje.

Sdílejte článek