Cestování
14/01/2019 Admin PATRIOT

​Odpočiňte si od civilizace. Nejkrásnější chaty na samotě pro zimní dovolenou

Každý Ostravák potřebuje čas od času vypnout a odpojit se od civilizace. Nejlepší způsob, jak načerpat novou energii, je vydat se do přírody a užít si prodloužený víkend v příjemném prostředí chalupy u lesa nebo přímořském domku.

Kam po Česku

Chalupa u lesa, Nový Svět Jindřichův Hradec

Krásně zrekonstruovaná chalupa v České Kanadě nabízí příjemný odpočinek s plnohodnotným vybavením, a je tak důkazem, že i když jedete mimo civilizaci, nemusíte se zříct vymožeností, na které jste zvyklí. Okolí si užijete jak v létě, tak na podzim nebo v zimě.

Okolní lesy, které přímo navazují na pozemek chalupy, potěší houbaře i sběrače borůvek, na své si přijdou také cyklisti. Užijete si tu přírodní koupání a výlety nejen do přírody, ale také do historických kulturních měst, jako je Jindřichův Hradec nebo Telč. V objektu jsou tři ložnice, stodola, prostorná kuchyň a koupelna.

Chata na samotě u lesa, Blatiny Tábor

Na pomezí Vysočiny a Jihočeského kraje je schovaná oáza klidu. Tato chata se nachází přímo u lesa, má vlastní zahradu a výhled na přilehlou louku. V chladnějších měsících se uvnitř můžete zahřát krbem a vytvořit si tu pravou útulnou zimní atmosféru.

V létě se zase vykoupat v nedalekém Kozlovském rybníku nebo si vychutnat grilování na zastřešené verandě. V okolí je mnoho zajímavých cílů pro vaše výlety, především hrady a zámky, krásné přírody ale můžete využít i k bezcílnému bloumání.

Dřevěný srub s bazénem pro rodiny s dětmi v Novohradských horách

Chcete-li si alespoň výjimečně užít atmosféru opravdového srubu, navštivte novohradský srub v obci Desky. Objekt je ideálním výchozím bodem pro pěší i cyklistické výlety, okolní lesy jsou plné hub i lesních plodů.

Ke srubu náleží bazén, zahradní posezení pod pergolou, kde můžete také grilovat, venkovní ohniště a houpačky nebo trampolína, které ocení především děti. Uvnitř chalupy vše ladí s dřevěným obložením, interiéru kraluje krb a čtyři útulné ložnice.

Kam do zahraničí?

Rybářský domek na ostrově Radelj

Co se týká domů na samotě, ale zároveň co nejblíže u pláže, vede Chorvatsko. Ubytování ani cesta sem vás nezničí, pobyt tak můžete naplánovat i kratší, a přesto si odpočinete. Ostrov Murter a jeho okolí nabízí nespočet apartmánů i větších domů.

Jen 25 minut loďkou od něj se nachází malý ostrov Radelj, který nabízí půvabný klid nejen pro rybáře. Pro pobyt je zde nezbytná loďka, protože nejbližší restaurace se nachází na druhém ostrově, tu ale lze pronajmout na místě.

Rybářský domek s vlastní pláží na ostrově Murter

Přímo na ostrově Murter se pak můžete ubytovat v domku, ke kterému přiléhá soukromá pláž. Malý kamenný domek nabízí výhled na moře přímo od jídelního stolu nebo z terasy, užít si zde můžete hlavně projížďky po moři, rybaření, plavání nebo výlety po ostrově.

Tip: Plánujete výlet na samotu? Tam se vám více než kdy jindy mohou hodit asistenční služby cestovního pojištění. V případě, že by se vám něco stalo, sami nezůstanete. S tímto vědomím si pobyt mnohem více užijete.

Sjednejte si cestovní pojištění online přes kalkulačku ČSOB Pojišťovny a ušetřete 10 %.

Sdílejte článek