Společnost
27/09/2021 Petr Sobol

Poděkuj horám. V úterý proběhne nejrozsáhlejší úklidové akce v Beskydech

V den státního svátku na Václava se tisíce dobrovolníků vydají do Beskyd, aby znovu poděkovali horám. Šestý ročník nejrozsáhlejší úklidové akce v Beskydech s názvem Poděkuj horám se uskuteční na třinácti sběrných místech od Třince až po Frenštát.

Dobrovolníci, kteří se v úterý rozhodnou poděkovat úklidem horám, se mohou dostavit na 13 sběrných míst v čase mezi 8 a 12 hodinou a vyzvednout si černé a žluté pytle – zvlášť na směsný odpad a zvlášť na plasty. Kromě toho budou k dispozici také pracovní rukavice a mapky s doporučenými trasami, které budou vytvořeny ve spolupráci s obcemi a správci lesů.

Protože v posledním roce a půl se hory staly častým útočištěm obyvatel měst, budou přidána a posílena stanoviště ve Frýdlantu nad Ostravicí, Frenštátu pod Radhoštěm, Třinci, ale také v okolí Prašivé.

Veškerý vysbíraný směsný a velkoobjemový odpad ze sběrných míst svezou města a obce na skládku, plasty pak na dotřiďovací linku k recyklaci. Za snahu dobrovolně ve volném čase poděkovat horám odmění spolek Čisté Beskydy dobrovolníky přímo na sběrném místě díky podpoře Heimstaden milým dárkem," stojí na stránkách cistebeskydy.cz.

Nově se akce výrazně zaměří na osvětu především směrem k dětem. Proto budou na stanovištích ve Frenštátě, Frýdlantu a Třinci probíhat po celé dopoledne zábavné interaktivní vzdělávací hry o drobné ceny zaměřené na správné nakládání s odpady.

Na dopolední úklid naváže odpolední poděkování dobrovolníkům. Afterparty bude probíhat od 12 hodin do 15:30 v areálu Na Pile na Ostravici. Návštěvníci se mohou těšit na zábavný rodinný program s vrcholem v podobě dětské show a koncertu se vstupným zdarma. Nejprve ve 12:30 potěší děti se zábavným programem Míša Růžičková, ve 13:30 sdělí výzvu návštěvníkům hor starostové beskydských měst a obcí. Následně pak vystoupí se speciálním pásmem písní kapela Buty," píše se na cistebeskydy.cz.

Naposledy přišlo poděkovat horám téměř pět tisíc dobrovolníků, kteří pomohli Beskydy uklidit, ale také objevili celou řadu černých skládek, které byly následně zlikvidovány.

Sdílejte článek