Cestování
30/09/2023 Admin PATRIOT

Podzim je létem cestovatelů. Podívejte se na tipy, kam vyrazit

Benátky. Foto: Pixabay.com

Po sezoně turistických dovolených opadly fronty u památek a zmrzlinových stánků, přepálené ceny i ulice měst se vrátily do normálu. Ano, podzim je létem cestovatelů a v CK Radynacestu.cz jsou na to připraveni.

V ostravské cestovce Radynacestu.cz, jejíž sídlo najdete na Chelčického ulici, očekávají nabitou podzimní sezonu: „Jen pro podzim a zimu máme v prodeji ještě více než 150 volných termínů zájezdů. Poznat s našimi průvodci můžete Španělsko, Itálii, Portugalsko, Řecko, Kypr nebo Turecko z jiné perspektivy a bez davů. Láká-li vás spíše relax v exotice, pak máme přichystán Zanzibar, Mexiko, Kubu, Bali, Dominikánu nebo orientální novinku Omán,“ vyjmenovává Martin Šimek, majitel cestovky, místa, kde nasbírat podzimní zážitky.

Proč cestovat na podzim?

Podzim je obdobím, kdy příroda nabízí úchvatné barevné palety, stromy se převlékají do odstínů zlaté, oranžové a červené a celá krajina působí kouzelně. Zachytit tuto atmosféru na fotografiích je jedním z cílů, který si můžete splnit. Navíc nebudete muset vyčkávat, než exponovaný objekt bude možné vyfotit bez davů. „Na podzim je obvykle nižší turistický ruch než v létě. To znamená, že se vyhnete prázdninovým turistům a lépe si užijete cestování,“ radí Barbora Koníčková z CK Radynacestu.cz.

Podzimní počasí nabízí příjemné teploty vhodné k vycházkám. Není horko jako v létě, ale ani chladno jako v zimě. Mírné počasí vám umožní pohodlně prozkoumat pěší zóny ve městech i stezky na úpatí hor. Podzim je také sezonou mnoha festivalů a událostí po celém světě. Můžete prožít oslavy sklizně, květinové festivaly, gastronomické festivaly, umělecké přehlídky a mnoho dalších. To vám poskytne jedinečnou možnost poznat místní kulturu a tradice. „Často také platí nižší sezonní ceny potravin nebo třeba suvenýrů. Díky snižující se poptávce zkrátka dostáváte zajímavější nabídky a ušetříte,“ upozorňuje Martin Šimek na další výhodu.

Tipy, kam zamířit

Jako první tip pro vás máme severní Španělsko, kde se budete koupat v San Sebastianu, užívat si na nejkrásnějších španělských plážích, objevovat paláce a katedrály a degustovat skvělá vína. Zaleťte si také za tím nejlepším z Istanbulu poznávat život v asijské čtvrti i na Princových ostrovech, plout Bosporem, jet metrem pod mořem, navštívit mešity, dopřát si turecké lázně i relax na pláži.

Objevovat na podzim lze i to nejkrásnější z Benátek, toulat se ve spletitých uličkách starověkého Říma i méně známého městečka Vitorchiano v kraji vinic a olivových hájů. Lákadlem bývá také Neapolský záliv a ostrov Capri se svou omamnou vůní citronu.

Ostrovní zálety

Poznávat s Radynacestu.cz můžete to nejlepší z Madeiry na horském treku do Údolí jeptišek v kulisách dramatické přírodní scenérie, mezi nejstaršími vavříny v pohádkovém lese a v lávových jezírkách. Pláže Karibiku, plavbu na souostroví Islas del Rosario, jízdu pohořím Sierra Nevada, nejvyšší palmy světa i kávovou farmu pak slibuje zájezd do Kolumbie a vůbec poslední pozvánkou z nepřeberného množství možností je New York. „Vydejte se s námi poznat New York, bydlet stylově přímo na Manhattanu, mít to kousek na Brooklynský most, ale i zachytit na vlastní oči majestátnost Niagarských vodopádů, navštívit Washington či Philadelphii a nakouknout do běžného života Američanů,“ vyzývá specialistka na zájezdy do USA Barbora Koníčková.

Sdílejte článek