Cestování
02/03/2023 Petr Sobol

Poznávání, turistika, výlety i dobrodružství. Do Ostravy míří veletrh Dovolená

Výstaviště Černá louka Ostrava láká milovníky cestování, výletů, dobrodružství i odpočinku na veletrh cestovního ruchu Dovolená 2023. Uskuteční se v pátek a v sobotu, 3. a 4. března, v pavilonu A.

Na veletrhu se představí města, turistické destinace a projekty, ubytovací a wellness zařízení, turistické atrakce i cestovní kanceláře. Chybět nebude ani doprovodný program a losování o ceny.

Ať už volíte cestování na vlastní pěst nebo raději s cestovní kanceláří, na veletrhu si vyberete. Prezentovat se zde budou destinace, města a turistické projekty z České republiky, Slovenska, Polska a Chorvatska. Cestovní kanceláře budou nabízet poznávací i odpočinkové zájezdy nejenom po naší zemi, ale také do Itálie, Maďarska, Chorvatska, Španělska či Švýcarska," lákají pořadatelé.

Své služby nabídnou hotely a penziony zaměřené také na wellness. Na své si přijdou i milovníci dobrodružství, vyzkoušet si můžete ubytování v kempech, „Bez kempu“ nebo v bývalých válečných bunkrech, o čemž budou informovat i přednášky.

Krásy přírody, historii, muzea, hrady a zámky, sportovní vyžití i gastroturistiku návštěvníci objeví na stáncích měst a turistických destinací, jako jsou Centrála cestovního ruchu jižní Morava, Olomoucký kraj, Východní Morava, Česká Kanada, Opavské Slezsko, Śłąska organizacja turystyczna, Krajina Górnej Odry nebo NP Šumava. Představí se města Krnov, Litoměřice nebo Racibórz.

Vynechat by návštěvníci neměli Technotrasu, která sdružuje památky Moravskoslezského kraje zaměřené na řemesla či industriální minulost. Na jejím stánku si budou moci odnést malý suvenýr domů. Ruku v ruce s cestováním jde ochutnávání různých specialit. Doporučujeme navštívit foodtruck Śłaskie Smaki, kde vyzkoušíte různé polské speciality," zvou pořadatelé.

Součástí Dovolené 2023 bude i bohatý doprovodný program složený ze zajímavých přednášek či besed. V pátek dopoledne pavilon provoní Chilliman a Tomáš Braczek z Hospůdky U Bobra svou živou kuchařskou show. V průběhu dne návštěvníky pozve na dovolenou či výlet Dolní Poohří nebo Lorkova vila. Přednášky se budou věnovat také vinařské turistice, dovolené v Polsku a na Slovensku, Janským koupelím a návštěvníci se mohou těšit rovněž na Dakarské besedy s Tomášem Vrátným a Jaromírem Martincem.

Páteční program láká také na besedu Marie Machytkové, autorky knihy Sama v Tokiu, po které bude následovat autogramiáda. Za zmínku stojí program Česko-japonského kulturního centra, které připravilo módní přehlídku kimona, ukázky aikado a karate a díky kavárně Heiwa i ochutnávku tradičních japonských pokrmů. V průběhu programu bude probíhat losování o hodnotné ceny, například poukazy na pobyty.

Sdílejte článek