Politika
25/03/2023 Petr Sobol

Prezident Pavel přijede do Ostravy. Sfárá do dolu, setká se s Macurou i Vondrákem

Prezident České republiky Petr Pavel v úterý a středu 28. a 29. března navštíví Moravskoslezský kraj. Jeho program bude hodně pestrý.

Prezident začne svou návštěvu v úterý 28. března před polednem na hejtmanství Moravskoslezského kraje, kde se potká i s hejtmanem Ivo Vondrákem, jenž ho veřejně podpořil v prezidentské volbě, přestože byl v tu dobu místopředsedou hnutí ANO.

Následně navštíví Gymnázium Petra Bezruče ve Frýdku-Místku a nošovický Hyundai. Odtud se vydá do nového City Campusu Ostravské univerzity a na ostravský magistrát za primátorem Tomášem Macurou. Také ten v prezidentské volbě podporoval před Andrejem Babišem Petra Pavla, i když byl v té době v ANO.

Svou úterní návštěvu uzavře debatou s občany v Multifunkční aule Gong. Další den sfárá a potká se se zaměstnanci Dolu Darkov. Na programu má i setkání s primátorem Karviné Janem Wolfem, debatu se zástupci iniciativy Dokořán a dalšími občansky aktivními lidmi z Karvinska. Svou návštěvu Moravskoslezského kraje završí v karvinské regionální knihovně.

S prezidentem Pavlem přijede i jeho žena Eva, která navštíví Domov pro seniory Kamenec v Ostravě.

Sdílejte článek