Byznys
24/03/2023 Jaroslav Baďura

Ryanair slaví půl milionu cestujících z Ostravy do Londýna a nabízí zlevněné letenky

​Letecká společnost Ryanair na své pravidelné lince Ostrava – Londýn oslavila tento týden přepravu 500 000 cestujících.

Oslava tohoto milníku přichází v době, kdy Ryanair zároveň slaví 10. rok provozu na letišti Leoše Janáčka Ostrava.

„Letecká společnost Ryanair je pro nás velmi významný partner a nás těší, že linka do Londýna patří mezi stabilní produkt. Spojení s Londýnem je velmi oblíbené, o tom svědčí také to, že po deseti letech fungování Ryanair na letišti dnes můžeme oslavit už půl milionu odbavených cestujících,“ uvedl Jaromír Radkovský, generální ředitel Letiště Ostrava.

„Z Ostravy létá stále více lidí k moři, rozvíjí se cargo, ‚sedla’ si i pravidelná linka do Londýna s Ryanair a díky lince Ostrava-Varšava, kterou zajišťuje letecká společnost LOT Polish Airlines, se Moravskoslezský kraj otvírá a postupně spojuje s celým světem. A to je velmi pozitivní zpráva nejen pro obyvatele, ale také pro investory,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

V současné době provozuje společnost Ryanair lety mezi Ostravou a londýnským letištěm Stansted s frekvencí dvakrát týdně. Koncem března dojde k úpravě letového řádu, nově se bude létat každou středu a neděli. Letový řád je tedy sestaven ideálně pro cestováním za businessem, ale také pro prodloužené víkendy spojené s poznáním jedné z největších metropolí světa. Letecká společnost očekává, že jen letos přepraví na této trase dalších 34 000 cestujících.

„Jsme nadšeni, že můžeme oslavit 500 000 cestujících přepravených společností Ryanair na trase Stansted – Ostrava, kterou exkluzivně provozujeme. Již 10 let poskytujeme pohodlné spojení mezi krásnou Ostravou a hlavním městem Spojeného království a podporujeme obchodní i volnočasové cestování mezi oběma zeměmi. Na oslavu tohoto velkého milníku spouštíme speciální výprodej letenek s cenami od 29,99 EUR pro cestování mezi dubnem a říjnem 2023. Letenky je nutné rezervovat do konce března na Ryanair.com,“ uvedla Alicja Wójcik-Gołębiowska, Country Manager Ryanairu pro střední a východní Evropu a Pobaltí.

Sdílejte článek