Cestování
06/12/2023 Petr Sobol

Ryanair zavede novou linku z Ostravy, bude létat do Malagy

Foto: se souhlasem Letiště Ostrava

Od jara příštího roku bude mít ostravské letiště v nabídce další destinaci. Letecká společnost Ryanair nabídne novou pravidelnou linku do španělské Malagy. Cestující budou moci spoj využít dvakrát týdně, každé pondělí a čtvrtek.

„Rok 2024 bude pro ostravské letiště velmi významný – čeká nás výrazné rozšíření provozu. Rostoucí poptávka po létání, která se projevila již v tomto roce, se díky dobré spolupráci s leteckou společností Ryanair promítne do provozu již začátkem příštího roku. Krom navýšení počtu rotací na lince do Londýna bude nově Ryanair nabízet také letenky na pravidelné lince do Malagy,“ uvedl Jaromír Radkovský, generální ředitel Letiště Ostrava.

V současné době letecká společnost Ryanair provozuje z ostravského letiště Leoše Janáčka pravidelnou linku na letiště Stansted v Londýně. Díky zvýšené poptávce bude dvoutýdenní frekvence od konce března 2024 navýšena na tři rotace týdně.

„Jsme velmi rádi, že můžeme potvrdit rozšíření nabídky společnosti Ryanair na našem letišti. Linka do Londýna, kterou Ryanair z Ostravy provozuje již 11 let, má velmi dobrou obsazenost a věříme, že naši cestující s velkou radostí přivítají i toto nové spojení do Malagy. Jižní část Španělska je velmi populární a vyhledávanou oblastí nejen pro dovolené, ale také pro prodloužené víkendy. Zkombinovat se tak dá pobyt u moře s návštěvou historických památek. Spojení s Malagou je výbornou volbou, jedná se o celoroční destinaci, kde i v zimě je stabilní teplé počasí,“ dodal Ondřej Musil, manažer útvaru pasažérská přeprava.

Letenky jsou v prodeji na webových stránkách dopravce. „Je skvělé, že ostravské letiště nabízí cestujícím nové možnosti. Po nové lince do Černé Hory je tu další novinka, lety z Ostravy do Malagy budou určitě hojně využívané. Rozvoj letiště má pozitivní dopad i na rozvoj celého regionu. Snažíme se k nám nalákat investory a developery ze všech koutů světa, letiště s rozvinutou nákladní dopravou a pravidelnými linkami jsou jedním z našich trumfů v rukávu,“ uzavřel hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška.

Sdílejte článek