Cestování
28/04/2019 Jaroslav Baďura

​Saunová noc, duatlon i akce pro děti: 8 tipů, proč navštívit Velké Karlovice

Jarní počasí přímo vybízí k tomu, ujet o víkendu do přírody. Udělejte si výlet do Velkých Karlovic – do krásné přírody Beskyd jen hodinku od Ostravy.

Jarní túru, výšlap ke třem místním rozhlednám, cyklistický výlet či relaxaci ve Wellness Horal si tu můžete zpestřit některou chystanou akcí v Resortu Valachy. Co si nenechat ujít?

1.5. Etiketa stolování Ladislava Špačka

Do Velkých Karlovic opět míří „mistr Etiketa“ Ladislav Špaček, který vám připomene zásady stolování a společenského chování zábavnou formou při degustačním večeru v restauraci Vyhlídka ve Spa hotelu Lanterna. Na pravidelně vyprodanou akci zbývá poslední volný stůl!

4. 5. Valachy duatlon s novinkou: rodinnými štafetami

Prožijte den ve sportovním duchu s celou rodinou při závodu Valachy duatlon, který zahrnuje kombinaci horského kola a běhu. Součástí jsou i závody pro děti se symbolickým startovným 50 Kč. Letošní novinkou je kategorie rodinných štafet o dvou sportovcích, z nichž alespoň jednomu je méně než 16 let. Místem konání je tradičně okolí hotelu Galik.

4. 5. Saunová noc ve Wellness Horal

Užijte si romantickou atmosféru nočního koupání a saunování při Saunové noci ve Wellness Horal. Každou první sobotu v měsíci je otevřeno až do půlnoci, se saunovými rituály každou hodinu.

8. 5. Degustační večer s vinařstvím Stávek

Ochutnejte nové menu Spa hotelu Lanterna, jehož chody snoubené s víny představí šéfkuchař Josef Tydlačka a spolu s ním Vinař roku 2017 Jan Stávek. Nenechejte si ujít tuto mimořádnou příležitost, ideálně ve spojení s ubytováním. Atmosféru večera podbarví saxofonista DeeSaxx.

11. 5. Zahájení grilovací sezóny na Horalu

K létu patří posezení u dobrého jídla pod širým nebem. Stavte se na zahájení grilovací sezóny na vyhlášené terase Wellness hotelu Horal, ochutnejte různé speciality, vína či nové zmrzliny. Atmosféru podbarví cimbálová muzika.

18. 5. Soutěž o nejlepší valašský sýr

Už podeváté poměří ve Spa hotelu Lanterna svůj um výrobci sýrů z Valašska. Těšte se na ochutnávku, v níž můžete vedle poroty rozhodnout o těch nejlepších sýrech svým hlasem i vy. Soutěž sýrů doprovodí cimbálová muzika.

18. 5. Radim Uzel na Lanterně

Radim Uzel je nejen přední český sexuolog, gynekolog a soudní znalec, ale také výborný a vtipný vypravěč. Zaposlouchejte se do příhod z ordinace i soudní síně, těšte se na zajímavé případy, sexuální mýty i pověry, které nejen pobaví, ale i rozšíří vaše obzory.

19. 5. Zábavná neděle (nejen) s golfem

O tom, že je golf zábavný sport pro všechny, se můžete přesvědčit 19. května na Golfovém hřišti Horal. Tradiční Zábavná neděle nabídne procházkovou trasu se stanovišti, na nichž si vyzkoušíte golf, ale také parkour, brazilské jiu-jitsu či jízdu na koloběžkách.

Zajímavostí bude stanoviště, na němž se přiučíte práci saunérů z Wellness Horal a zkusíte si mávání a točení ručníkem. Za splnění všech úkolů bude děti v cíli čekat odměna.

Speciální tipy: Pro kuchařky a kuchaře

Navštivte sobotní kurzy pečení frgálů, při nichž se naučíte péct tuto legendární valašskou specialitu pod vedením místní pekařky Pavly Stoklasové.

Pro milovníky relaxace:

Vyzkoušejte Wellness den pro zdraví – balíček zahrnující celodenní vstup do Wellness Horal s masáží či beauty ošetřením dle výběru a tříchodovým obědem.

Celý den můžete za jednu cenu relaxovat, koupat se v termálních bazénech, navštívit saunové rituály, protáhnout se ve fitku a po masáži se třeba opalovat u knížky a šálku kávy na venkovních terasách.

Sdílejte článek