Cestování
20/03/2019 Jaroslav Baďura

​Ski areál Razula ukončí o víkendu sezónu lyžováním za polovinu

Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích se o nadcházejícím víkendu rozloučí stylově s lyžařskou sezónou.

Od pátku 22. do neděle 24. března si budou moci návštěvníci střediska zalyžovat za poloviční ceny. Poté se již vleky definitivně zastaví.

„Letošní sezóna byla díky letošním mimořádným sněhovým podmínkám výborná. Sněhu na sjezdovkách je ještě stále dost, takže by se klidně dalo lyžovat ještě minimálně dva týdny, ale s teplejším počasí už lidé mění lyže za kola a na zimní sporty nemají myšlenky. Lyžařskou sezónu tak pro klesající zájem návštěvníků uzavíráme s koncem období jarních prázdnin,“ říká šéf Ski areálu Razula Martin Pařízek.

Lyžovat se bude v pátek 22. března od 12 do 17:30 hodin, v sobotu 23. března od 8:30 do 16 hodin a v neděli 24. března od 8:30 do 17:30 hodin.

Ski areál Razula je součástí Resortu Valachy, který tvoří ještě čtyři hotely s 350 lůžky v údolí Léskové ve Velkých Karlovicích. Generální ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla je s končící zimní sezónou i přes její dřívější konec spokojen.

„Díky sněhové nadílce, která byla nejlepší za posledních několik let, se zimní sezóna opravdu vydařila. Návštěvnost Ski areálu Razula byla nadprůměrná a sněhové podmínky výrazně pomohly i obsazenosti našich hotelů, které byly zvláště v období jarních prázdnin prakticky plné. Konkrétně měsíce leden i únor byly tržbově nejlepší za poslední léta,“ uvedl Tomáš Blabla.

Pomohl podle něj i zájem běžkařů, kteří využívali skvělých sněhových podmínek k výletům do Velkých Karlovic a při tom využívali k občerstvení hotelové restaurace a k odpočinku relaxační centrum Wellness Horal. „Kéž by takové zimy bývaly častěji,“ dodal Tomáš Blabla.

„Jinou věcí je, že čím intenzívnější byl z pohledu návštěvnosti leden a únor, tím dříve zimní sezóna letos končí s rychlejším nástupem jara. Klesajícímu zájmu lyžařů jsme se museli rychle přizpůsobit. Nabídku lyžařských pobytů jsme ukončili o dva týdny dřív a nahradili jsme je jarními pobyty s jógou, nordic walking a dalšími lekcemi cvičení, o které nyní mají hosté větší zájem,“ uzavřel Tomáš Blabla.

Více informací: www.razula.cz

Sdílejte článek