Byznys
12/08/2023 Petr Sobol

Školení, semináře a kongresy pod Lysou horou. Golfová Ostravice láká na teambuildingy

Golfové hřiště v Ostravici se řadí mezi nejlépe hodnocené v celé republice. Místní resort však nabízí i další lákadla.

Hřiště pod Lysou horou získalo řadu prestižních ocenění. Mimo jiné vyhrálo pětkrát v řadě anketu od Všudehrálů, kteří pravidelně jezdí po republice a hodnotí jednotlivé resorty.

Golfové hřiště se rozléhá v malebné přírodě Beskyd, přímo pod její královnou Lysou horou. Celý resort nabízí i další doprovodné služby. V bezprostřední blízkosti se nachází hotelové domečky se 72 lůžky, restaurace i wellness s finskou saunou, vířivkou či párou. A také kongresový sál pro 50 osob, v němž se pořádají školení, semináře, kongresy nebo konference.

Řada firem využívá ostravický Golf & Ski Resort také na teambuildingy. „Těm nabízíme špičkové ubytování, stravu i sportovní aktivity v jedinečné lokalitě a na čerstvém vzduchu. Je tady klid, ticho, nezapomenutelná příroda i dobrá dostupnost,“ řekl pro patriotmagazin.cz ředitel resortu Slavomír Dufek.


Foto: Marek Hajkovský

V rámci teambuildingů je oblíbená místní golfová akademie. „Jedna skupina zkouší s trenérem odpalování, druhá puttování. Všichni se seznámí s golfovými pravidly a golfovou etikou, naučí se držet hůl i základní údery,“ dodal Dufek.

Golf ale nemusí být jedinou sportovní aktivitou. Vždyť v těsné blízkosti je Lysá hora nebo další známý beskydský vrchol Smrk. Resort dokáže pro skupiny zajistit i elektrokola, v zimě se dá na hřišti dokonce běžkovat. „Některé firmy chtějí v rámci teambuildingů i degustaci vín, kterou můžeme zajistit od našich spřátelených vinařství. Další zase mají zájem o živou hudbu nebo DJ. To všechno umíme zařídit,“ řekl Dufek. Častou zastávkou při delších kongresových pobytech bývá také návštěva nedalekého Beskydského pivovárku.

Kongresový sál s proskleným prostorem a výhledem do okolí nabízí veškeré potřebné vybavení. Poslední dobou si ho oblíbili také organizátoři jógových pobytů, kteří pod Lysou horu míří čím dál víc. „V rámci teambuildingů už se za kongresový sál nic navíc neplatí, jeho cena je zahrnuta v rámci celého balíčku,“ upřesnil Dufek.

O golfové Ostravici se v současné době mluví také díky spojení s nedalekou Čeladnou. Oba resorty dokonce propojí cesta pro golfová vozítka. „Těšíme se na to, vzájemná spolupráce nám určitě přinese další hráče a návštěvníky,“ uzavřel ředitel golfové Ostravice.


Foto: Marek Hajkovský

Sdílejte článek