Sport
03/03/2022 Petr Sobol

Sladký konec hořké sezony. Poruba odvrátila katastrofu

Byly to nervy jako hrom. Hokejisté Poruby hráli až do posledního kola o udržení v Chance lize – a záchranu nakonec vybojovali.

Poruba vstupovala do prvoligové sezony plná ambicí. V Ostravě se mluvilo o útoku na extraligu, cílem byla minimálně účast v play-off. Jenže Ostravanům se celý rok nedařilo, tým měnil trenéry a kolo před koncem přišel o naději na postup. Stále ale hrál o udržení.

Hokejisté Poruby zavítali v posledním kole do Kolína. A hosté byli ve složité pozici. Potřebovali bodovat, protože se na ně tlačily i týmy, které na tom byly v tabulce hůř. Svěřenci trenéra Režnara i díky skvěle chytajícímu Brízgalovi nakonec náročnou misi zvládli a vyhráli 3:1 (všechny góly padly až v poslední třetině), čímž odvrátili boje v nevyzpytatelném play down a případné baráži.

Od sestupových pozic Ostravany nakonec dělily čtyři body, na účast v předkole play-off dvanáctá Poruba ztratila jediný bod. „Samozřejmě jsme nyní spokojení, vyhrálo se. Ale je škoda, že takový týmový výkon, jaký kluci podali dnes, nepředváděli i v průběhu sezony, mohli jsme být někde výše. Ale bohužel. Ambice byly vysoké, z tohoto pohledu nakonec velké zklamání, nedostali jsme se do play-off. Příští sezonu bude potřeba tým trošičku obměnit a hrát o příčky, na které budeme mít,“ prohlásil po utkání v Kolíně trenér Režnar.

Poruba tak má po sezoně, stejně jako Havířov, který padá do druhé ligy. Ve hře naopak zůstává Frýdek-Místek, který v posledním kole uhrál potřebný bod ve Vrchlabí a v předkole play-off narazí na Slavii.

Sdílejte článek