Sport
05/10/2023 Petr Sobol

Sor, Tijani a teď Tanko. Kolik stojí další nigerijská hvězda Baníku?

Foto: se souhlasem FCB

Baník během léta hodně zajímavě posílil. Do Ostravy přišel i Abdullahi Tanko, z něhož roste nová hvězda celé ligy.

Jen dva fotbalisté mají v aktuálním ligovém ročníku na kontě více branek než Tanko. Pětadvacetiletý nigerijský kanonýr, který přišel do Baníku v létě z Táborska, se letos prosadil už pětkrát. Trefil se v obou posledních duelech a Ostrava je i díky němu aktuálně v elitní ligové skupině.

Tanko má formu jako hrom. Zároveň dal vzpomenout na výkony dvou svých krajanů, kteří už v Baníku zazářili před ním. Tím prvním byl Yira Sor, jenž v průběhu ročníku 2021/22 zamířil zhruba za třicet milionů korun do Slavie, která jej poté prodala za daleko vyšší peníze do belgického Genku.

V létě odešel z Baníku do Edenu taky útočník Muhamed Tijani, jenž dal loni v ostravských barvách jedenáct branek. Také za něj sešívaní zaplatili zhruba třicet milionů.

Mimochodem, s přestupem do Slavie je podle portálu infotbal.cz spojován už i Tanko. Jeho výkonů si všimli také na renomovaném webu transfermarkt.de, který sleduje tržní hodnoty fotbalistů. Zatímco ještě v létě nigerijský útočník stál „jen“ 250 tisíc eur, teď už je jeho cenovka dvojnásobná. A dá se čekat, že ještě poroste!

Sdílejte článek