Společnost
03/09/2023 Jaroslav Baďura

​To je změna! V parku na Slezské bude voda, molo i více zeleně

Na konci srpna odstartovala úprava Tylova sadu. Ten se nachází před Přírodovědeckou fakultou Ostravské univerzity na Chittussiho ulici a z velké části tak slouží studentům i zaměstnancům fakulty.

V sadu přibudou lavičky, pěší trasy a zeleň. Ze zanedbaného parku zmizí nevyužívané asfaltové povrchy, které nahradí nové mlatové a dlážděné chodníky.

Autor projektu, Ateliér38, reagoval na potřeby studentů tak, aby jim co nejvíce zpříjemnil pobyt v parku a nabídnul různé možnosti posezení. Centrální část bude sloužit k setkávání, odpočinku či výuce. Prostředí doplní nový mobiliář i veřejné osvětlení, a dokonce zde vyroste i netradiční dřevěné molo! Vznikne tak originální místo pro studium i relax.

Co se týká srážkové vody ze zpevněných ploch parku, ta bude svedena do mrtvého ramene s přelivovou vpustí a odvodem do kanalizace. Projekt počítá s vykácením nebezpečných a neperspektivních dřevin a keřů, stávající stromy tak budou v maximální míře zachovány. V parku vyrostou trvalkové záhony, luční louky, ale také nové živé ploty a dřeviny.

Obnova parku by měla být hotová nejpozději do 31. března příštího roku.

Podpořeno Norskem prostřednictvím Norských fondů.

Koordinační studii a další informace najdete zde.

Sdílejte článek