Byznys
27/11/2023 Petr Sobol

V bývalém sídle společnost Tietoevry vzniklo nové coworkingové centrum Clubco

Foto: se souhlasem Clubca

Ostrava má nové coworkingové centrum Clubco. Developer CTP jej vybudoval v komplexu IQ Ostrava na náměstí Republiky, kde dříve sídlila společnost Tietoevry.

Prostory jsou vhodné pro malé i střední firmy, stejně jako korporace nebo podnikatele na volné noze. V moderním kancelářském zázemí se špičkovým technologickým vybavením může dohromady pracovat až 130 lidí.

Otevřením Clubca v severomoravské metropoli společnost CTP reaguje na zvyšující se poptávku po hybridním pracovním prostředí, které kombinuje klasické kanceláře s flexibilními typy pronájmů. V ostravském Clubcu najdou zájemci kanceláře pro všechny potřeby, 26 kanceláří různých velikostí pro jednoho až dvanáct lidí, konferenční místnosti i velké prostory pro pořádání akcí s kapacitou až 70 lidí, pro relaxaci a networking poslouží i terasy.

„Koncept Clubca se nám velice osvědčil v Brně a Praze a nyní jej přinášíme do Ostravy. V našich sdílených kancelářích nabízíme jak fixní místa pro ty, kteří chtějí stabilně svůj stůl, tak hot desk místa fungující na principu, kdo dřív přijde, ten dřív pracuje. Tato varianta je ideální pro ty, kteří nemají rádi rutinu a vybírají si, zda budou daný den pracovat klasicky u stolu, nebo třeba v křesle v rámci sdílených prostor. Veškeré služby si lze jednoduše rezervovat a využívat pomocí aplikace, takže se obejdeme bez karet a klíčů,“ přiblížila fungování coworkingového centra manažerka Clubca Kateřina Camerino.

Poptávku po flexibilním pracovním prostředí developer CTP registruje nejen mezi podnikateli na volné noze, ale také firmami. „Jsme volbou například pro zaběhnuté společnosti se stálým kmenovým počtem zaměstnanců, kteří zároveň potřebují krátkodobě usadit kolegy pracující na konkrétních projektech. Stejně tak to můžou být rychle rostoucí firmy, které se ale zatím necítí na vlastní dlouhodobý pronájem kanceláří, avšak potřebují reprezentativní prostory pro jednání s klienty,“ nastínila cílovou klientelu Clubca Kateřina Camerino.

Kromě prostorů v coworkingovém centru CTP nabízí v budově IQ Ostrava také áčkové kanceláře k pronájmu. S několika potenciálními klienty, kteří působí v oblasti IT, služeb či zdravotnictví, již společnost jedná. „Aktuálně jsme podepsali smlouvu s IT firmou ITIXO a předpokládáme, že během příštího roku obsadíme minimálně polovinu z celkové kapacity budovy. V přízemí stále funguje fitness centrum i restaurace,“ uvedla manažerka CTP Petra Pivovarová.

Skutečnost, že komplex IQ Ostrava v blízkosti centra města ožije novými nájemci, přivítal u příležitosti otevření Clubca primátor Jan Dohnal. „Těší mě, že budova IQ Ostrava bude mít novou smysluplnou náplň. Naše město se dynamicky rozvíjí a je dobře, že se nabídka moderních kancelářských prostor zvětšuje včetně coworkingů. V pocovidové době je to jednoznačný trend, na který je potřeba reagovat,“ řekl Jan Dohnal.

Kromě moderních kancelářských prostor, designového vybavení a dvou venkovních teras s výhledy na město získají rezidenti Clubca také členství v komunitě lidí pracujících napříč různými obory. Potkávat se mohou na přednáškách, workshopech a dalších eventech, které se budou v coworkingovém centru pravidelně pořádat.

Sdílejte článek