Společnost
16/12/2021 Petr Sobol

V Ostravě dnes začalo očkování nejmenších dětí

V Očkovacím centru Černá louka v Ostravě začalo očkování dětí od 5 do 11 let. Verzi vakcíny pro tuto věkovou skupinu doporučila na konci listopadu Evropská agentura pro kontrolu léčiv.

FN Ostrava nabízí rodičům dva očkovací dny v týdnu, a to úterý a čtvrtek. Vakcínu Comirnaty junior od společnosti Pfizer/BioNTech dnes dostane prvních 210 předem objednaných dětí. „Děti budeme, stejně jako doposud, očkovat ve dnech, kdy je v centru přítomen náš pediatr i dětská sestra.

Speciálních vakcín, které obsahují oproti vakcíně pro dospělé třetinovou dávku účinné látky, máme dostatek. Děti, které jsou v péči našich ambulantních specialistů, naočkujeme v případě zájmu rodičů také na Klinice dětského lékařství FN Ostrava,“ uvedla náměstkyně ředitele Zuzana Čermáková.

Docentka Čermáková připomněla, že k očkování se s dítětem musí dostavit zákonný zástupce, a po třech týdnech je nutné přeočkování druhou dávkou. FN Ostrava preferuje očkování dětí v ambulancích praktických lékařů pro děti a dorost. Přesto je připravena překlenout období, než se tak stane, a vyhovět rodičům, kteří mají zájem naočkovat své dítě již nyní. Ve vybraných dnech je očkovací pediatrický tým připraven aplikovat vakcínu až 270 dětem.

Sdílejte článek