Cestování
28/02/2024 Petr Sobol

V Ostravě proběhne veletrh cestovního ruchu, nabídne zážitky a tipy na výlety

Foto: se souhlasem Černé louky

Ostravské výstaviště Černá louka se ve dnech 1. a 2. března 2024 promění v ráj pro milovníky cestování. Návštěvníci budou mít možnost načerpat inspiraci pro nezapomenutelnou dovolenou u více než 60 vystavovatelů z řad cestovních kanceláří, turistických destinací, měst a krajů.

Prezentovat se bude široká škála zajímavých lokalit, a to především z České republiky, Polska a Slovenska. Návštěvníci mohou očekávat pestrou a lákavou nabídku cestovních balíčků a dovolených, ale také možnost setkat se s odborníky, kteří poradí s plánováním jejich dalšího dobrodružství. „Na veletrhu přivítáme zástupce cestovního ruchu, na které jsou návštěvníci již zvyklí a jezdí k nám tradičně. Hodně se letos ale rozšířila polská sekce, takže zde bude k vidění i spoustu novinek. Polsko má opravdu hodně co nabídnout, a navíc je to z Ostravy kousek, takže zde návštěvníci načerpají mnoho skvělých tipů na výlety,“ uvádí Denisa Ježková, manažerka veletrhu.

Své krásy představí například destinace jižní Morava, Česká Kanada, region Gron, Středočeská centrála cestovního ruchu, polský Olštýn, Katovice, Opolí či Vratislav. Široké zastoupení budou mít turistické atraktivity – industriální památky patřící do projektu Technotrasa, město Zabrze a Důl Guido, historický důl Ignacy, návštěvnické centrum pivovaru Tychy nebo největší park pohyblivých dinosaurů v Evropě Zatorland či zábavní park Legendia.

Svou nabídku představí cestovní kanceláře, ale také letiště Katovice a letiště Leoše Janáčka. Mezi netradičními službami najdou návštěvníci také Bezkempu, aplikaci specializovanou na cyklotrasy Na kole i pěšky a nabídku letních táborů Střediska volného času Korunka.

Tým Dovolené 2024 nachystal také program plný inspirativních přednášek, besed a kuchařských show. Během obou dnů vystoupí soubor písní a tanců Śląsk. Jak vzniká reportáž z Rallye Dakar popíše fotograf Martin Straka, ostravské planetárium představí své novinky a na dovolenou na Slovácku budou lákat zástupci penzionu Čičina. Polský cestovatel Piotr Kilian zase návštěvníky provede Grónskem a průvodkyně z cestovní kanceláře Rady na cestu nás přesunou na Kypr a do Francie.

Během programu několikrát proběhne i losování o hodnotné ceny. Soutěžit se bude třeba o letenky do Varšavy, volné vstupenky do Planetária Ostrava, o pobytové zájezdy do Olštýna, poznávací zájezd do Rakouska nebo o knihy nakladatelství Jota. Velkým lákadlem je určitě cena v podobě pobytového zájezdu do Vratislavi s ubytováním ve čtyřhvězdičkovém Art Hotelu.

Součástí veletrhu Dovolená je již 5. ročník Konference cestovního ruchu pro odbornou veřejnost. Letos se bude zabývat potenciálem turismu v destinaci Severní Morava. Konferenci pořádá centrála cestovního ruchu Moravskoslezského kraje Moravian-Silesian Tourism.

Sdílejte článek