Společnost
27/05/2024 Petr Broulík

V Ostravě slavily zlato hokejistů tisíce fanoušků. Dorazil i Fantomas!

Foto: Petr Broulík

​Na finálovou bitvu českých hokejistů se Švýcary dorazilo v neděli na ostravské Masarykovo náměstí ještě o několik tisíc lidí více než na sobotní semifinále.

Všude byly k vidění vlajky, dresy, bíločervenomodré vlasové přelivy i „válečné“ trikolóry na tvářích. V centru Ostravy panovala skvělá nálada, ale po konci druhé třetiny byla už na některých lidech znát zvyšující se nervozita: kdy to tam konečně padne? A vyhrajeme to?

Všichni Ostravané tomu však včera večer na Masarykově náměstí prostě věřili. Centrum města praskalo po osmé hodině doslova ve švech a tramvaje a autobusy sem přivážely další a další fanoušky českých hokejistů, kteří se rozhodli sledovat finálový zápas o zlato pospolu prostřednictvím obří obrazovky na Masarykově náměstí.

Hospody ve středu města byly plné, avšak ty, které jsou mimo Masarykovo náměstí, měly trochu smůlu. Všichni lidé chtěli být u přímého přenosu na náměstí. Pro ty, kteří běsnili v neuvěřitelně těsném a vařícím kotli, zřídily podniky lemující Masarykáč výčepy s výdejními okny. Například Radegastovna přidala oproti sobotě i další výčepní zařízení. A stejně byla fronta na pivo ještě delší než v sobotu.

Konečně! Pastrňákův gól ve třetí třetině spustil šílenství a nadšení všech, kteří na náměstí byli. Také lidé v hospodách stáli po tomto famózním gólu na nohou. A potvrzující druhý gól Česka spustil na Masarykáči učiněnou bouři. Tisíce lidí slavily zlaté vítězství českého národního mužstva na hokejovém šampionátu až do odjezdů narvaných tramvají.

„Vysoký jáálovééc. Tak jsme mistři, no a cóó?“ a „inovované“ skandování „David p…, David p…, Pastrňák! bavilo a strhávalo k nadšenému a veselému skandování asi všechny pasažéry tramvaje po celou jízdu z Ostravy do Poruby. Na takovou zlatou noční cestu domů se prostě nezapomíná.

Foto: Petr Broulík
Sdílejte článek