Politika
25/09/2022 ČTK

Volby v Ostravě vyhrálo ANO, má 21 mandátů, druhá je Koalice SPOLU

​Komunální volby v Ostravě vyhrálo znovu hnutí ANO, získalo 21 mandátů v zastupitelstvu, které má 55 členů. Druhá skončila Koalice SPOLU s devíti mandáty. Třetí Ostravak bude mít osm zastupitelů.

Vyplývá to z výsledků komunálních voleb na www.volby.cz po sečtení všech okrsků. Voleb se zúčastnilo 35,46 procenta voličů. Poslední okrsek byl sečtený v městském obvodu Hošťálkovice chvíli před sobotními 02:00.

Čtvrtá SPD má sedm mandátů, čtyři zastupitele bude mít na pátém místě STAN. Šestí jsou Piráti se třemi mandáty. Sedmou příčku obsadí KSČM se třemi zastupiteli.

Primátor Ostravy Tomáš Macura (ANO) je s výsledkem voleb spokojen. V krajské metropoli už začala koaliční vyjednávání. Vítězné hnutí ANO chce jednat se současnými koaličními partnery, kterými jsou lidovci, občanští demokraté (nyní koalice SPOLU) i Piráti.

Macura ČTK v sobotu řekl, že hnutí je ale připraveno se sejít i se zástupci uskupení Ostravak, s nímž v minulosti rovněž vedlo magistrát.

Komunální volby v Ostravě vyhrálo před čtyřmi lety hnutí ANO se ziskem 21 mandátů v zastupitelstvu, které má 55 členů. Hnutí se na koaliční spolupráci dohodlo s ODS, která měla šest mandátů, Piráty, kteří po volbách obsadili pět zastupitelských křesel a také s lidovci, kteří získali tři mandáty.

V opozici skončilo hnutí Ostravak se sedmi mandáty, KSČM s šesti zastupiteli, SPD se čtyřmi mandáty a ČSSD se třemi zastupiteli. Primátorem se stal Tomáš Macura (ANO).

Sdílejte článek