Sport
13/02/2024 Petr Sobol

Vrátí se Baník domů? Na Bazalech by mohl vzniknout stadion pro 15 tisíc fanoušků

Bazaly. Foto: Tomáš Svoboda

Letos tomu bude už dvacet let, co Baník slavil ligový titul. Na Bazalech tehdy vládla euforie. Baník je teď doma jinde, fanoušci slezského klubu si však přejí, že se jednou zase vrátí zpátky.

Poslední ligový zápas odehrál Baník na Bazalech v roce 2015 proti pražské Dukle. Po sezoně 2014/15 se Baník přestěhoval na Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích, kde hraje své domácí zápasy dodnes.

Fanoušci Baníku však stále sní o tom, že se ostravský klub jednou na Bazaly vrátí. Teď mají novou naději. „Třináctého je datum opředené mnoha mýty, předsudky a pověrami. My věříme, že ta dnešní třináctka se do historie klubu zapíše tučnou (samozřejmě modrou) barvou. Právě dnes totiž rada města rozhodla o zadání ověřovací architektonické studie, která má za cíl stanovit podmínky, za nichž by se na Bazalech dal postavit fotbalový stadion s kapacitou cca 15 000 diváků splňující podmínky UEFA,“ uvedlo na svém facebookovém profilu hnutí Ostravak.

Výsledek by měl být znám v polovině dubna. „Tímto konkrétním krokem chceme jasně ukončit letité spekulace o tom, jestli se takový stadion na Bazaly vejde či nikoliv. S nohama na zemi pak všichni doufáme, že se Baník vrátí domů, a že Ostrava současně získá fotbalový stánek, který bude moci důstojně přivítat také reprezentační výběry,“ dodalo hnutí Ostravak.

Sdílejte článek