Cestování
20/06/2019 Jaroslav Baďura

​Vyrazte v létě do Beskyd, objevte ráj odpočinku v Resortu Valachy

Týden až dva u moře a pak alespoň týden „doma“ na horách: to je trend letních dovolených, který poslední dobou vyznává čím dál víc lidí.

Pokud také přemýšlíte, jaké místo letos objevit, zkuste Velké Karlovice, necelou hodinku autem z Ostravy.

Velké Karlovice jsou zasazeny do údolí řeky Bečvy na okraji Beskyd, kde mohutné hory již přechází v drobnější kopečky jako stvořené pro turistiku a cyklistiku vší náročnosti.

Kouzlo krajiny dotvářejí typické dřevěné chaloupky, stáda ovcí na pastvinách a hluboké lesy plné hub, ovzduší zde patří k nejčistším u nás. A nechybí spousta aktivit, ať už přijedete za odpočinkem ve dvou, nebo za zábavou s dětmi.

Lanterna a Horal pro milovníky wellness

Prvotřídní zázemí k pobytu vám poskytne Resort Valachy se čtyřmi hotely, relaxačním centrem Wellness Horal, vyhlášenou krajovou gastronomií a dalšími službami.

Nároční hosté jistě ocení služby Spa hotelu Lanterna a Wellness hotelu Horal. Ty v létě nabízejí pobytové balíčky pro páry i pro rodiny s dětmi nabité bonusy v ceně: od polopenze a neomezeného vstupu do wellness přes relaxační masáž a beauty ošetření až po lekci golfu, projížďku na segwayi či piknik v přírodě.

Ve Spa hotelu Lanterna, který je svou klidnou atmosférou jako stvořený pro páry, je v ceně i oběd.

Náš tip: Vezměte kamarádku a vyrazte na Fit pobyt s Hankou Kynychovou, užijete si pohyb, wellness a spoustu zábavy.

Tím, co vás zaručeně bude bavit nejvíc, je možnost neomezeného vstupu do Wellness Horal s termálními bazény, fitkem a saunovým světem s nabídkou exotických masáží a saunových rituálů. Každé ráno tu pořádají rituál dokonce i speciálně pro děti.

Masáže jsou na top úrovni díky službám rodilých masérů z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Indie. A slunění na venkovních terasách u drinku, šálku kávy a dobré knihy je doslova balzámem na nervy.

Pečení frgálů, ranní jóga, grilování i zábava pro děti

Těm, kdo dávají přednost jednoduššímu a levnějšímu ubytování, lze doporučit hotel Galik nebo hotel Pod Javorem, u nějž nyní navíc vzniká nové centrum dětské zábavy.

Všechny hotely jsou od sebe vzdáleny do tří kilometrů a propojeny hotelovým transferem. Obklopují je značené okruhy pro běh a nordic walking, vede kolem nich cyklostezka Bečva, najdete tu i Kulíškovu naučnou stezku, venkovní hřiště a další dětské aktivity, tenisový kurt, půjčovnu segwayů a elektrokol nebo bowling.

Zpestřením jsou každodenní ranní lekce jógy, dvakrát týdně kurzy pečení valašských frgálů nebo středeční podvečery s živou muzikou na terase hotelu Horal.

Za vyzkoušení stojí novinka v podobě programu Golf pro každéhGolf pro každého, při němž si můžete zábavnou formou zkusit golf na zdejším hřišti.

To vše s péčí milého personálu, který v sobě nezapře vyhlášenou valašskou pohostinnost. Zkrátka ideální místo, kde prožít nezapomenutelné prázdniny.

Inspirujte se na www.valachy.cz

Sdílejte článek