Cestování
03/07/2020 ČTK

Z Ostravy bude do Jeseníků jezdit autobusová linka pro cyklisty

Až na Ovčárnu pod vrcholem Pradědu v Jeseníkách bude jezdit z Ostravy nová speciální autobusová linka, která bude vozit cyklisty i s jejich koly.

Poprvé pojede tuto sobotu a bude jezdit o víkendech a státních svátcích až do 28. září, sdělil Miroslav Slaný, mluvčí společnosti ČSAD Vsetín, která bude linku provozovat.

Autobusy pojedou na trase Ostrava - Opava - Bruntál - Ovčárna. Z Ostravy vyjede autobus v 07:45 a na Ovčárnu dorazí v 10:15. Zpět pojede v 16:30 a do Ostravy přijede v 18:45. Mezitím autobus pojede ještě dvakrát denně mezi Bruntálem a Ovčárnou s odjezdy z Bruntálu ve 12:31 a 15:31.

Cena jízdného za kolo je 40 korun a do autobusu se jich vejde najednou 24. Místo je možné si rezervovat. Autobus ale mohou využívat i turisté bez kol. Na lince platí veškeré státní slevy pro studenty i důchodce.

"Věříme, že provoz nového cyklobusu z Ostravy přes Opavu a Bruntál na Ovčárnu bude úspěšný a využije ho řada nových návštěvníků našeho regionu, kteří místo dovolené v zahraničí zavítají do krásného prostředí a přírody Jeseníků s množstvím značených cyklotras a cyklostezek," uvedl provozní ředitel ČSAD Vsetín Jan Širc.

Sdílejte článek