Sport
08/08/2018 Tomáš Svoboda

Z tribuny na Bazalech zbyla už jen díra v zemi

Velmi rychlým tempem pokračují demoliční práce na stadionu Bazaly v Ostravě.

První fáze jeho přestavby, která spočívá mimo jiné v odstranění původního objektu hlavní tribuny a části betonových ochozů, by měla být kompletně hotová do konce srpna.

"Následovat bude vrtání základových pilot, stavba opěrných zdí a nedlouho poté začne růst i nová hlavní budova," uvedla na svých stránkách realizační firma Hochtief CZ.

Do modernizace Bazalů, které mají od podzimu příštího roku sloužit jako zázemí pro mladé fotbalisty, se její pracovníci pustili před necelým měsícem.

Za relativně krátkou dobu zbyly z bývalé hlavní tribuny, která byla postavena v 60. letech v rámci tehdejšího Stavoprojektu Ostrava a pojmula zhruba 3 tisíce diváků, v podstatě jen betonové základy ukryté v hloubce pod terénem.

Na místě jsou ale kromě neustálého pohybu těžkých stavebních strojů a nákladních vozidel odvážejících suť a zeminu k vidění i některé další fragmenty staré tribuny.

Zatímco pozůstatky kontrolní brány s cedulí "Expresní vstup" působí spíše jako černý humor, opodál takřka pietně "odpočívají" mohutné ocelové nosníky původně vyrobené mostárnou v Lískovci.

Podle autorů webu Ostravské památky byla konstrukce tribuny s proskleným průčelím cenná funkcionalistickým pojetím s prvky bruselského stylu.

O památkově chráněnou stavbu se však nejednalo.

Sdílejte článek