Nejnovější zprávy: Petr Korbel: Prohra? Nevadí, přijde další set! To je arzenál! Stavbaři našli v Bolaticích 65 minometných nábojů

Cestování

​Zápisky z cest: Češi s Němci znovu ve válce!!! O lehátka

Jára Cimrman by měl radost. Národ, který nikdy nedobyl žádného území, je ve světě konečně úspěšný a bere si, co mu nespravedlivé dějiny vzaly.

Foto: Archiv

U hotelového bazénu se střídá turnus a přijíždí ten nový, kde je bezmála osmdesát procent Čechů. Pár zahraničních rodin, které tady zůstaly, protože odjíždějí až za několik dní, nemá žádnou šanci.

Zvyk, že si obsadíte lehátko až se vyhrabete z pelechu a posnídáte, tady už neplatí. Cožpak se dobyvatelé někdy ptají dobývaných, jestli smí dál?

Z každé rodiny je vyslán jeden zástupce, tu muž, onde žena či dítě, aby, pokud možno ještě za soumraku, obsadil ta nejlepší lehátka u bazénu. Ručník je zámek, kotva i glejt, že tohle místo je moje a zkuste s tím něco udělat.

Jenomže němečtí turisté se nevzdávají, nastává nemilosrdný boj o čas – v jeho poslední fázi se ještě za tmy courají postavy turistů s ručníky a kladou je jak bojové zástavy na dobytá lehátka.

Češi však vítězí, Němci jsou na podobné bitvy, zdá se, již příliš pohodlní a chybí jim potřebná vytrvalost.

A podobné je to i u moře. Když už my Češi nemáme moře, dobudeme alespoň lehátka. Opět vítězí naše vynalézavost a fištrón!

Tady je dobré najít si ta nejpříjemnější zákoutí a nechat zde ručníky a deky, zatížené šutry, přes noc.

Když na chorvatské Brele začaly místní technické služby brzy ráno z pláží všechny osušky a deky vyhazovat do kontejnerů, hrozilo to diplomatickým konfliktem.

Ale i tady Češi zvítězili, vylosovaný jedinec prostě musel na pláž brzy ráno, ale ne tak brzy, aby po něm přišli zmínění uklízeči.

Kdepak, my už se nenecháme utlačovat.