Auto
17/10/2023 Václav Menšík

Zažít Lexus! LC 500 je jako instantní life-changer na čtyřech kolech

Foto: Vladimír Pryček/Magazín PATRIOT

Před časem jsme v rámci našeho volného seriálu navštívili Vlastimila, který nás svezl ve svém unikátním upraveném rudém kabrioletu Lexus LC 500. Prostě velcí kluci a jejich hračky. To byl krásný den v srdci Beskyd!

Tak skvělý, že jsem hned při příští návštěvě Lexusu Ostrava v Hrabové mlsně kroužil kolem nádherného žlutého kupé LC 500, které právě dorazilo na showroom, nahodil ty nejsmutnější psí oči, a tak dlouho obdivně a hlasitě vzpomínal na zvuk osmiválce, až to pochopil snad i ten pán, který se tolik snažil pekelně soustředit na počítač, který tam zrovna opravoval.

No co, i já jsem jenom chlap, který zůstal malým klukem a prostě jsem nutně potřeboval pár set kilometrů za volantem téhle krásné hračky. Nestydím se za to. Zase to na mě přišlo a v Lexus Ostrava mi tu klukovskou touhu naštěstí pomohli ukojit. Díky vám, Kubo, Veroniko a Eliško!

Na pár dní je stříbrný pětilitrový osmiválec zase můj! Najednou jsou všechny obchodní schůzky úspěšnější, nekonečné porady snesitelnější a ranní vstávání se obejde bez budíku. Instantní life-changer na čtyřech kolech!

Však ať, uzávěrka počká. Tohle auto je příliš dobré na to, aby jen tak celý den stálo pod okny kanceláře. Kašleme na to, fotograf Vláďa balí fidlátka a jdeme se projet. Šéfredaktorovi samozřejmě tvrdíme, že hledáme fotogenická místa, ale všichni, co jsme dneska v redakci, víme, že ve skutečnosti cesta je cíl!

V nádherné aleji nad Radkovem je konečně spokojen fotograf. Letité zelené stromořadí je dokonalou kulisou pro moderně střižené japonské kupé.

V serpentýnách před Vítkovem jsem pak spokojen já. Za volantem Lexusu nejdřív precizně kroužím zatáčky, pak zase pod plynem využívám síly osmiválce a s lehce rozevlátou zádí zanechávám na zdejším asfaltu památku na mé pneumatiky. Zas a znova. Nahoru a dolů to otočím snad dvacetkrát. Ruce se mi klepou, záda mám propocená, ale pořád nemám dost. Chci víc! Chci ještě lepší stopu. Chci před zatáčkou brzdit ještě o desetinku vteřiny později a na výjezdu poslat na zadní kola ještě více síly.

Vladimír fotí jak o život, přes handsfree, kterým komunikujeme, slyším šílenou kadenci závěrky jeho fotoaparátu, když kolem něj prolétnu. Já i auto bychom tu vydrželi snad až do tmy, ale Vláďa už má skoro plnou kartu. Tak zpátky na zem.

S kolegou na palubě přepínám Lexus do standardního režimu a dravec se opět změní v příjemné a tiché gran turismo, se kterým by jeden dojel až na kraj světa. Nebo třeba do Vítkova.

Vláďa ještě potřebuje pár statických fotek a mi by zase bodlo espresso silné jak noha od kulečníku. Cesta je pořád náš cíl, tak volím zkratku. Je to sice dál, ale zato lepší cesta, která úplnou náhodou vede kolem zámku v Raduni, jehož sympatická paní kastelánka nám velkoryse umožnila pořídit pár fotek auta přímo v zámeckém parku. My za to na oplátku slíbili nechat slušné spropitné v designové kavárně, která vznikla v místní sýpce.

Po pravdě, dali bychom pořádné dýško i bez shovívavosti paní kastelánky, protože káva i zmrzlina, kterou nám tu naservírovaly sympatické slečny, vážně neměly chybu.

Káva je vypita a realita volá. Šviháme do Ostravy, volal šéf, že uzávěrka fakt nepočká, a navíc vyzkoušet LC 500 si do showroomu v Hrabové zítra přijde další zájemce. Nedá se nic dělat, tahle aférka musí skončit.

V showroomu Lexusu smutně a neochotně vracím klíče, ale všichni do jednoho tady víme, že tohle už je láska a že se brzy zase potkáme!

Foto: Vladimír Pryček/Magazín PATRIOT
Sdílejte článek