Auto
13/11/2023 Václav Menšík

Zažít Lexus! Luxusní showroom si své hosty hýčká

Foto: Vladimír Pryček/Magazín PATRIOT

S Lexusem jsme už zkusili ledacos. Skialpy, školu smyku, dámskou jízdu i svatbu a hromadu dalších vylomenin. Každý jednotlivý Lexus nám doručil unikátní požitek, ale vůbec nás nenapadlo se ptát těch nejpovolanějších, kluků a holek v Lexusu Ostrava, co pro ně znamená „Zažít Lexus“. Přišel čas to napravit!

Designový showroom Lexus funguje v Ostravě už více než dva roky a musím si přiznat, že i když jsem rozmazlený pisálek regionálního lifestyle magazínu, jeho unikátní atmosféra mě pohltí pokaždé, když tam přijdu. A že jsem tam často! Jeden by řekl, že je to hlavně díky tomu, že prvním, kdo vás v showroomu přivítá, je šarmantní a usměvavá Eliška, ale tak jednoduché to není. Celý showroom je takový jako ta auta, která v něm našla zázemí. Luxusní, propracovaný, dokonale fungující, hýčkající své hosty, ale přesto ne nabubřelý.

Úplně stejná je i jeho posádka, tým, který má ostravský Lexus na starosti. Šéfem prodeje tu je Jakub Krečmer, jenž je na palubě stejně jako Eliška Mecnerová od prvního dne, co Lexus vstoupil do našeho kraje. Pár týdnů nato se k nim přidala Veronika Kagánková a na dlouhou dobu byli kompletní. Teď už ale nejsou. Zákazníci přibývají, modelové portfolio se rozšiřuje, a tak by potřebovali dalšího do party.

Se všemi třemi se vídáme opravdu často a musím říct, že jejich zápal pro věc, láska k japonským vozům a filosofii Omotenashi je dnes snad ještě větší, než jakou jsem poznal tehdy při slavnostním otevření showroomu.

Dneska si budu hrát na Místo činu: Ostrava a všechny tři si trochu proklepnu, abych zjistil, jak na tom tahle parta opravdu je a jestli to všechno není póza. Poznámka pro líné čtenáře: Není! Ale raději si počkejte až na konec.

Samozřejmě začnu u Elišky, vždycky je první, s kým se dám do řeči. „Pracovala jsem v bance, ale auta jsou můj celoživotní koníček, takže když jsem mohla nastoupit do Lexusu a začala s Kubou tvořit showroom trochu i podle sebe, byl to splněný sen,“ usmívá se Eliška. Na práci ji baví, že tak jak jsou tahle auta jiná, jsou specifičtí i klienti. V dobrém! „A hlavně jsme tady super tým, to je základ,“ dodává spontánně.

Ptám se, co ona osobně zažila s Lexusem. Čekal jsem všechno možné, ale její odpověď mě stejně překvapila. „Díky Lexusu jsem byla na kuchařské soutěži,“ přidává k dobru. Zatím prý jen jako divák, ale co není, může být, dodává, a já vidím, že náš zážitkový seriál má ještě rezervy. Mě ovšem nikdo za plotnu nedostane! Snad jen, že by točili silvestrovský speciál.

Na oblíbený model se ani nemusím ptát, všichni víme, že je to ultimátní sportovní nářadí RC-F. „Ale stejně nejčastěji jezdím Lexusem ES. Protože je to pohodlná cestovní limuzína a na dlouhé trasy nemá konkurenci,“ doplňuje Eliška.

Odpovědi mám poznamenány a jdu si je ověřit u Jakuba Krečmera. Ten stejně jako Eliška pracuje pro Lexus Ostrava od prvního dne.

„Předtím jsem prodával auta německé prémie, když mi jednoho dne volal můj známý, který věděl, že se koukám po nové práci a ptal se mě, co bych říkal na Lexus. Nemohl jsem říct nic, protože jsem o Lexusu nic nevěděl. Do té doby jsem ho nevnímal, ale jak náš hovor pokračoval, já procházel centrem Ostravy a najednou udiveně koukám na kabriolet Lexus LC, pěkně bez střechy,“ přidává skvělou historku o vzniku jednoho dlouhodobého vztahu Jakub.

A pokračuje: „Tam to začalo a pak jsem se s Lexusem dostal třeba na okruh do Mostu, nové RX jsem testoval v Alicante, na polském okruhu Silesia ring proháněl Lexus RX 500 a zažil řadu dalších skvělých akcí.“

Když se ptám na jeho favorita z nabídky Lexusu, nezaváhá: „Kdybych si měl vybrat jedno auto, vyberu RX 500h. To auto má vše. Je prostorné, komfortní i výkonné. Samozřejmě, to osudové LC 500 je úplně jiná liga, ale kdybych měl volit jen jedno auto, bude to RX.“

S jeho odpověďmi jsem spokojen a blížíme se do finále. Poslední, kdo bude podroben přísnému investigativnímu výslechu, je prodejkyně nových vozů Veronika Kagánková.

„V Lexusu jedu už skoro dva roky. Celkem jsem ovšem v autech sedmnáct let. Ale to tam nedávej, to zní, jako bych byla už fakt stará,“ směje se Veronika. Tahle holka je všechno, jen ne stará, to si musíme ujasnit hned! A také o jejím angažmá v Lexusu rozhodla tak trochu náhoda.

„Oslovil mě jeden známý, mě to vůbec nezajímalo, nechtěla jsem měnit práci. Ale tak dlouho do mě hustil, abych se do Hrabové alespoň přišla nezávazně podívat, až jsem tam nakonec zajela. A Kuba s Eliškou mě tak uchvátili, že jsem hned věděla, že s nimi chci dělat!“ nezastírá Veronika a mimoděk tak potvrzuje výpověď svých kolegů. „A drží mě to i po těch dvou letech,“ dodává přesvědčivě.

„Samozřejmě na mě tehdy dýchla i atmosféra showroomu. Je jiný. Úplně jiný než to, na co jsem byla zvyklá. A stejně je to s těmi auty i klienty. Jsou sví, specifičtí, a to mě pořád baví,“ přidává svůj pohled na věc.

„S klienty se potkáváme i neformálně. Třeba na golfu, dělali jsme i charitativní vánoční jarmark nebo degustaci vína. Je moc fajn se s nimi setkat a probrat jejich zážitky s našimi auty,“ pokračuje.

S Lexusem zažila třeba lyžovačku v Alpách, kam s kolegyní Eliškou jely Lexusem NX a také ona se dostala do Španělska na školení k modelům RX a RZ.

„Všichni to víme, LC 500 je prostě božské, ale kdybych si musela vybrat jedno jediné auto na každý den, volím Lexus ES, protože je to komfortní a úsporná limuzína,“ má o svém oblíbeném voze jasno Veronika.

Máme to černé na bílém. Kdybych byl kriminalista, musel bych potvrdit, že výpovědi svědků se vzácně shodují. Že japonská auta skvěle a spolehlivě fungují, to tak nějak všichni víme. Tady ale zjevně úplně stejně funguje celý tým kolem nich. Očividně je tu radost pracovat a je to vidět na atmosféře ostravského showroomu i na tvrdých prodejních číslech Lexusů, kterých na cestách potkáváme víc a víc.

Nemít tak skvělý job v redakci prestižního magazínu, už jim posílám životopis a chci to dělat s nimi!

Foto: Vladimír Pryček/Magazín PATRIOT
Sdílejte článek