Auto
30/05/2023 Václav Menšík

Zažít nový Lexus RX Na Landeku

Radim Kolibík, Magazín PATRIOT

Na nový Lexus RX jsme se moc těšili. Když se k tomu přidalo VIP pozvání na testovací jízdy a Gin&Tonic v krásném prostředí Vily na Landeku, očekávání dosáhlo vrcholu.

Testovací jízdy si nemohl nechat ujít také vrchní patriot, náš pan šéfredaktor, padesátník, představující všechna klišé o rozvážných zákaznících Lexusu. Ovšem my, zkušení motorističtí novináři, i vy, pozorní čtenáři, už víme, že Lexus už je dávno mnohem dál a tým Lexus Ostrava nám to hned potvrdil.

Pro testovací dny totiž Jakub Krečmer a jeho kolegyně a kolegové připravili Lexus RX ve třech hybridních motorizacích a několika výbavách tak, aby si každý přišel na své. Klasický sametový hybrid, který japonskou značku proslavil, pro nejmenovaného rozvážného pána v letech, moderní plug-in hybrid pro ekologicky i ekonomicky smýšlející jedince, a hlavně přeplňovaný hybridní čtyřválec s klasickým automatem pro pořádještětřicátníky se zastydlou pubertou. Od chvíle, kdy dorazila pozvánka, bylo jasné, že tohle bude skvělý den!

A taky že byl! Testovací trasa zavedla řidiče z Landeku až k areálu ČS opevnění v Hlučíně – Darkovičkách, krom klikatých okresek zahrnovala rovněž dálniční kilometry a hustý městský provoz.

Ve čtvrtek zkušeně počkáme, až přestane pršet a vyrážíme zažít Lexus s flotilou šesti vozů, které jsou osazeny všemi třemi motorizacemi. Na sedadle spolujezdce máme kluky a holky z Lexus Ostrava a během téměř dvouhodinové jízdy máme dostatek času probrat všechny technické finesy nových Lexusů. Je jich tolik, že jsme se k debatě museli vrátit i později večer na baru.

Na trati máme připraveny zastávky, kde střídáme auta a sdílíme bezprostřední dojmy z různých motorizací i výbav nového RX. Někoho uhranula červená kůže sportovních sedaček, jiný preferuje světlá luxusní křesla. Jdou na nás chytře, přesně v duchu filosofie Omotenashi, kterou Lexus vyznává.

Když jsme se všichni, rozmazleni komfortem a zároveň rozvášněni dynamikou prvního přeplňovaného hybridu od Lexusu, vrátili na základnu, ve vile už voněl raut, barman chystal drinky z toho nejlepšího ginu a saxofonista ladil svůj nástroj.

Večerem provázela šarmantní moderátorka Iva Kubanková, krom drinků nejen na téma Gin&Tonic jsme mohli ochutnat to nejlepší z Vinařství Rochůz a své k technologiím Lexusu RX poutavě řekl i ten nejpovolanější – Jakub Květoň, senior manager Lexus, který na Landek dorazil až z daleké Prahy.

I on si pak užil efektní ohnivou show s UV efekty, která v krásném parku prozářila panorama Ostravy.

Byl to opravdu povedený dlouhý den, na jehož závěr se i tančilo. Není se čemu divit, prodávat já takhle povedená auta, tančím taky.

Kdo nestihl tenhle tanec, nemusí smutnit. Stačí se zastavit do showroomu Lexus Ostrava a využít unikátní program Zažít Lexus, díky kterému může zdarma důkladně testovat svůj vysněný vůz po celých pět dní. A to už je dost na to, aby se jeden zamiloval, což potvrzuje i to, kolik už po Ostravě a okolí nových Lexusů jezdí.

Sdílejte článek