Společnost
27/12/2021 Petr Sobol

Žena nezvládla jízdu se psím spřežením a skončila v řece. Zranil se i jeden pes

Žena se v Raškovicích vydala na dobrodružnou vyjížďku, ta ale nedopadla vůbec dobře.

Minulé úterý po poledni přijali policisté na tísňovou linku oznámení od ženy, která se vydala na vyjížďku na tažných saních se psím spřežením v okolí obce Raškovice. Sáně se však převrhly, žena spadla i se třemi psy ze srázu do řeky Morávky, zranila se a nevěděla, kde se přesně nachází. Zraněný měl být také jeden z psů.

Policisté obvodního oddělení Nošovice začali po ženě ihned pátrat. Následně přijali další oznámení o nálezu tažných saní a třech psů, kteří uvízli v hustém porostu stromů v obci Morávka," uvedla policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

Policisté proto prohledávali okolí místa a ženu nalezli v těžko přístupném zasněženém terénu u koryta řeky. Žena byla zraněná, policisté se proto museli přebrodit na druhý břeh řeky, aby se k ní dostali. Následně ji přenesli zhruba 300 metrů ke služebnímu vozidlu, kde jí poskytli první pomoc a tepelný komfort až do příjezdu záchranářů," dodala Kubzová.

Policisté společně s hasiči poté zajistili také všechny psy, včetně zraněného. „Předali je známému zraněné ženy, který se na místo dostavil," upřesnila Kateřina Kubzová.

Sdílejte článek