Společnost
28/11/2022 Petr Sobol

Žena se v Opavě nadýchala nebezpečného plynu. V nemocnici skončil i malý chlapec

Posádky Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje zasahovaly v neděli večer u dvou případů, kdy došlo k otravě nebezpečným oxidem uhelnatým. Během hodiny vyjížděly nejprve do Opavy a poté do Českého Těšína.

Krátce po jednadvacáté hodině vyjížděl tým RZP v Opavě ke kolapsu pětačtyřicetileté ženy. V bytě s plynovým kotlem ztratila při pobytu v koupelně vědomí. „S posádkou již postižená komunikovala, v prostorách však, i po jejich větrání, záchranáři naměřili vysokou hladinu oxidu uhelnatého,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Obtíže pacientky i přítomného dvanáctiletého chlapce svědčily pro jejich otravu tímto plynem. „Pacientům byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a záchranáři je poté předali na interní, respektive dětské ambulanci opavské Slezské nemocnice,“ řekl Humpl.

V deset hodin vyjížděla lékařská posádka ze základny v Karviné k nahlášenému bezvědomí u čtyřicetiletého muže v Českém Těšíně. Po vstupu do obytných prostor bytu však ihned začalo alarmovat čidlo, detekující přítomnost CO.

„Pacient byl okamžitě vynesen do bezpečí, záchranáři mu podali kyslík a zajistili další péči. Jeho stav se zlepšil a nabyl vědomí. Posádka jej předala do další léčby na urgentním příjmu karvinské nemocnice,“ dodal Humpl.

Sdílejte článek