Gastronomie
21/10/2020 Jaroslav Baďura

Bar s naturálními víny HokusPokus se díky podpoře zákazníků stal v pandemii obchodem

Na podzim 2018 otevřený bar s naturálními víny HokusPokus nedaleko Stodolní ulice si za poměrně krátkou chvíli našel řadu zákazníků.

Jak se daří baru v době pandemie?

"Kvůli nařízení vlády ohledně pandemie jsme museli bar uzavřít. Ale ne tak úplně. Proběhla dočasná transformace z baru na wineshop. V praxi to znamená, že fungujeme jako obchod. Výrazně jsme však upravili provozní dobu a to pouze na středu a pátek od 15:30 do 19 hodin. Momentálně se soustředíme především na e-shop, který jsme vytvořili na jaře, hlavně z obavy z druhé vlny a taky z důvodu, že jsme donekonečna nemohli jen doma nasávat a museli jsme taky něco dělat," směje se manažer baru Miloš Nalevajka.

Jak zvládáte už druhou vlnu bez lidí?
Co budu povídat. Není to nic příjemného, když je prázdný bar. Ale není chuť ani prostor brečet nad rozlitým vínem. Minulý „lockdown“ jsme nezaháleli a místo toho, aby nám podkopnul nohy, tak nás paradoxně posunul vpřed. Doufáme, že v podobném duchu to bude i nyní. Přeci jen je nyní více času na věci, na které předtím nebyl tak úplně čas.

Podporují vás vaši zákazníci?
Strašně moc. Za to bychom jim chtěli moc poděkovat! Na stálé klientele a vztahy se zákazníky náš bar stojí.

Máte pro ně nějaké bonusy?
Kromě toho, že máme otevřený "wineshop", tak velmi pružně fungujeme s e-shopem. Pokud si u nás zákazníci objednají víno do 12 hodin, tak druhý den mají zásilku doma. Ostrava a okolí má víno doma ještě ten stejný den. Úsměvné je, když stálí zákazníci zavolají v 19 hodin, jestli náhodou nejsme v baru, že by potřebovali víno. Sedáme do auta a jedeme.

Jak si u vás lze objednat víno?
Buď se zákazníci mohou zastavit osobně, kdy pomůžeme s výběrem nebo se dá objednat na našem e-shopu www.hokuspokus.wine a jsme také na telefonu.

Co vše pro hosty děláte?
Na e-shopu máme okolo 300 vín. Pro nezkušené není úplně jednoduché si vybrat, co jim sedne. A někdy se nad výběrem nechce tak moc uvažovat. Proto jsme na e-shopu zase rozjeli balíčky vín, které jsou velmi oblíbené. U balíčků s názvy jako Učím se naturálně, Morava je jen jedna, Přelet nad Francií asi nemusí člověk moc uvažovat, co v nich najde.

Nejsou to teď pro vaši branži lehké doby...
To tedy ne. Chtěli bychom popřát všem podnikům, ať se drží zuby nehty a daří se jim! Sami se už nemůžeme dočkat, až se situace uklidní a zase budeme dělat to, co nás baví!

Sdílejte článek