Gastronomie
21/02/2024 Petr Sobol

Havajská bistra baví Ostravu. Přidá Poke Bo další pobočku?

Foto: Ladislav Káňa

Bistro Poke Bo už neodmyslitelně patří k Ostravě. Lidé si ho oblíbili a navštěvují jak pobočku v centru města, tak i v Porubě.

Poke Bo v Porubě oslaví na začátku března první narozeniny. První rok byl přitom hodně úspěšný. „Lidé už nás znali z centra, takže si k nám našli cestu rychle,“ usmála se během povídání pro patriotmagazin.cz Kateřina Richterová, která bistra provozuje společně s parťákem Radkem Teichmanem.

Pobočka v Porubě, za jejíž designem opět stojí Atelier3M, je větší než ta v centru města. Je v ní také daleko více míst k sezení. A trochu se liší i klientela. Zatímco centrum navštěvují lidé hlavně během obědů, Porubu vyhledávají o něco později, nejčastěji po práci nebo na večeři. Obě bistra mají otevřeno i o víkendech. „Ty jsou v Porubě silnější než v centru. V Porubě totiž lidé bydlí, v centru většina z nich jen pracuje,“ všimla si Kateřina.

Poke Bo nabízí pokrmy známé jako poke a budha bowl. Nabídka v Porubě je navíc pestřejší o velkou polévku, nejčastěji ramen, nebo třeba gyoza knedlíčky.


Ladislav Káňa

Havajské bistro v Porubě otevřelo 6. března loňského roku, přesně o rok a půl později, než začala fungovat první pobočka v centru. „Žádnou oslavu nechystáme, ale pro návštěvníky, kteří za námi ten den přijdou, určitě vymyslíme nějakou pozornost,“ nalákala Kateřina hosty do porubského bistra.

Oběma pobočkám se daří, třetí Poke Bo ale v plánu zatím není. I když… „Přemýšlíme, jak ještě více využít náš přívěs, se kterým vyrážíme na festivaly. Rádi bychom ho postavili před některé ostravské obchodní centrum,“ prozradila Kateřina.

Blíží se také festivalová sezona, na které Poke Bo rozhodně nemůže chybět. „Opět budeme na všech Pojez festech, na Colours of Ostrava a poprvé možná i na Beats for Love. Letos se do toho chystáme více šlápnout a chtěli bychom vyrazit ještě na více akcí,“ dodala provozovatelka bistra. Během teplých měsíců Poke Bo opět začne půjčovat piknikové koše a v bistrech pracují i na dalších novinkách.


Foto: se souhlasem Atelier3M

Kateřinu Richterovou zájem o havajské poke v Ostravě velmi těší. „Lidé si nás oblíbili a vyhledávají nás. Myslím, že můžu říct, že už jsme se mezi bistry v Ostravě stali stálicemi,“ řekla provozovatelka, která do bister hledá i další parťáky. „Pobočky šlapou a s přívěsem máme letos velké plány, takže se nám další kolegové budou hodit. Hledáme brigádníky i pracovníky na hlavní nebo zkrácený pracovní poměr, od obsluhy bistra, přes výpomoc v kuchyni nebo s úklidem, až po vedení a tvoření obsahu na sociální sítě,“ uzavřela.

Sdílejte článek