Gastronomie
25/06/2023 Petr Sobol

Jedenáctý rok plný novinek, slibují v Laura Coffee. Mají nový e-shop i kávové kapsle

Rodinná pražírna Laura Coffee prochází úspěšným obdobím. Stěhují balírnu společně s novou a větší pražírnou do jiných prostor.

Laura Coffee v minulém roce oslavila desáté narozeniny. Čas ale běží dál. „Jedenáctý rok je plný novinek. Spustili jsme nový e-shop, pořídili novou pražičku, kterou stěhujeme spolu s balírnou do nových prostor a navázali jsme i krásné nové spolupráce. Dvě jedničky jsou zatím k nezastavení,“ řekl s úsměvem na tváři v rozhovoru pro patriotmagazin.cz majitel Laura Coffee Ivo Ptáčník.

Máte nový web i e-shop. Co vás ke změně vedlo?

Za ty roky se z naší malé rodinné Laura Coffee stala velká slečna, které bylo třeba změnit kabát. Chtěli jsme jít s dobou moderního konceptu e-shopu. Vsadili jsme na odlehčený styl, uživatelsky příjemnější. Nabízíme kvalitní služby a smysluplné produkty, které tak nezatěžují planetu a jsou našemu srdci blízké. Jednalo se o dlouhodobý projekt, ale o to více jsme do něj vložili kávovou duši.

Jak dlouho celý grafický redesign trval? Jaké má rysy?

Redesign je také dlouhodobá záležitost. Nové prvky zapojujeme postupně, a to už od roku 2021. Zvolili jsme přírodní styl, který navodí příjemnou a klidnou atmosféru. V grafice používáme vlastní barvy (béžovou, hnědou a petrolejovou) v kombinaci s přírodními prvky jako je větev, kapradí, mech, kámen, šiška nebo dřevo.

Jak má nový web na lidi působit?

Dbali jsme na jednoduchost a přehlednost. Přáli jsme si, aby se u nás na webu návštěvník cítil komfortně a nákup mu nezabral půl dne. Zároveň, aby u nás našel vše, co hledá. A třeba něco navíc, jako je termín dalšího kurzu přípravy kávy, aktuální jídelní lístek v kafeBistro Makro, volné pracovní pozice nebo aktuality ze života Laura Coffee.

Co e-shop, je nyní přehlednější?

Věříme, že ano. Je Intuitivní, v jednoduchém stylu, aby člověk našel, co hledá. Snažili jsme se, aby to pro zákazníka nebyl jen obyčejný nákup kávy, ale malé nahlédnutí do života naší firmy. Proto i fotky produktů a obecně celý design e-shopu je udělaný velmi přirozeně z našeho kavárenského prostředí tak, jak my v něm každý den fungujeme.

Najdou na něm lidé všechny vaše produkty? Co všechno si mohou objednat?

Všechny ano. Ale ne vše lze poslat kurýrem. Na e-shopu máme i naše kváskové a toustové chleby nebo dorty pečené na zakázku. A takové dobroty neposíláme, utrpěla by kvalita. Při objednávce těchto produktů stačí, aby se zákazník stavil k nám na kavárnu v Hrabůvce. Ale jinak nabízíme vše od zrnkových káv, přes kávové kapsle do Nespresso kávovaru, baristické příslušenství, poukázky či kávové kurzy, až po lokální i naše vlastní výrobky. U každého našeho kroku se také snažíme myslet na přírodu. Proto máme kompostovatelné kapse, koncept bez palmového oleje v kafeZOO, znovu využívané plechovky a podobně.

Loni jste otevřeli novou pobočku v ostravské zoo. Co vás k tomu vedlo?

Chtěli jsme, aby si lidé mohli dát naši výbornou kávu i v zadní části zoo. Teď máme kávový okruh od jedničky ke dvojce a zpět. Přeci jen je naše krásná ostravská zoo veliká, tak ať lidem nedojdou síly. Letos jsme se druhou pobočku kafeZOO u žiraf rozhodli zútulnit. Chystáme posezení pod altánkem v africkém stylu. Na první pobočce Na statku se naopak po celý rok můžete posilnit našimi svačinkami, jako je čerstvá kukuřice, panini, pečené batáty nebo si dát něco sladkého na zub.

Máte také kávu v kapsli. Můžete k tomu prozradit něco víc?

Jedná se o stoprocentní Arabiku v kompostovatelné kapsli, která je kompatibilní s kávovary Nespresso originál. Inspirovali jsme se chutí naší klasické Laury. Takže tak, jak ji znáte ze zrn, tak podobně bude chutnat i z kapsle. Kávovary tohoto typu jsou velmi populární, takže jsme se rozhodli tento trend následovat a Laura v kapsli vyrobit. Dokonce lze teď kapsličky koupit i po kusech v kavárně v Hrabůvce. Jedná se o bezobalový prodej a ten my rádi podpoříme.

Razíte cestu upcyklace. Jak konkrétně?

Kapsle představují jednu z prvních vlaštovek prodeje plechovek. Nejenže jde o stylovou záležitost, ale hlavně praktickou. Plechovku můžete dále využít jako stojan na tužky nebo květináč. Plechovka také zajišťuje delší uchovatelnost kávy.

Chystáte i další novinky?

Aktuálně se zaměřujeme na limitky pro přípravu filtrované kávy. Právě teď u nás můžete ochutnat Kolumbii Bolivar. O prázdninách nás hlavně čeká velké stěhování do nových prostor pražírny. To je asi ten největší úkol a cíl. Koupili jsme pětatřicetikilovou pražičku značky Loring, kterou chystáme naplno využít. Pražení tak posuneme ještě na vyšší level.

Chystáte se i na akce a festivaly?

Ano, ty objíždíme celoročně. Včetně příprav cateringu na svatby, oslavy či firemní teambuildingy. Letos budeme například ve stanovém městečku na Beats for Love, na Meltingpotu Colours of Ostrava, účastnili jsme se Reshoperu, Barcampu, Shopcampu a dalších venkovních i vnitřních akcí. Na září také chystáme 10. ročník kávového festivalu Barista Cup Ostrava v Trojhalí Karolina, který se uskuteční 9. září od 9 hodin. Tímto vás všechny srdečně zveme.

Sdílejte článek