Gastronomie
21/10/2020 Jaroslav Baďura

Kam dnes na oběd? Na Palouk ke krmítku!

Restaurace Palouk poblíž ostravských Komenského sadů jede lesní rétoriku a dobré jídlo v rozvozu i s sebou také v covidových dnech.

"Každý den od 11 do 18 hodin si můžeš přijít vyhodit z kopýtka k našemu krmítku," zvou provozovatelé restaurace.

"U krmítka ti při objednávce nad 500 Kč přidáme poukaz za kilo na příště. K objednávce nad 1000 Kč poukaz za dvě kila!" lákají k nákupu.

"Do PETky načepujeme pivko z těch, která zrovna máme na čepu. Jen jej musíš vypít doma. Hajný je lesa pán a alkohol ve svém revíru dost špatně snáší."

Palouk vozí jídlo po celé Ostravě za 80 Kč. Týdenní hajného polední menu i všechna jídla z jídelního lístku. A pivo v PET lahvích.

"Objednávky přijímáme v krmelci mezi 10:30 a 17:30 na telefonu +420 601 339 646. Hajného polední menu pro rozvoz i krmítko /11:00 - 15:00/.

A co je tento týden na Palouku k mání?

Mrkvový krém s pečeným zázvorem a chilli nebo rajská s rýžovými nudlemi.

Z hlavních jídel si můžete vybrat: hot dog s trhaným vepřovým masem, majonéza ze sušených rajčat, cheddar, hranolky nebo krupicové noky, dýňová omáčka, grilovaný camembert.

V nabídce je i kuřecí řízek v kukuřičných lupínkách, bramborový salát nebo zapečená aljašská treska s mozzarellou a rajčaty, šťouchaný brambor či vepřová panenka v bylinkové krustě, bramborové lokše, demi-glace.

Palouk nabízí i vlastní bagety a další pečivo

Naše bageta plněná kuřecími stripsy s hořčičným dresinkem a zeleninou nebo bageta s trhaným vepřovým masem, zapečená gouda, dip ze sušených rajčat či bageta s bramborovým salátem, šunkou, sýrem, zeleninou.

Z domácího pečiva je v nabídce kváskový celozrnný chléb, pečivo s dýňovými semínky nebo hamburgerová houska.

Sdílejte článek