Gastronomie
26/03/2018 Tomáš Svoboda

Kam pro dobré pivo? Ostravská Pivotéka rozšířila spolupráci s minipivovary

Po krátké zimní pauze se v centru Ostravy před několika dny opět otevřela Pivotéka zaměřená nejen na prodej až 120 druhů piv z celého světa. V rámci nového konceptu chce nabízet také mnohem pestřejší produkci regionálních minipivovarů.

Pivotéka na Nádražní ulici zahájila provoz původně už koncem srpna 2016. Od letošního roku se však majitel Jiří Štverka, který provozuje zároveň nedaleký Pivovarský dům, rozhodl pro změnu spočívající v širší spolupráci s vybranými minipivovary i prodejci světových piv.

„Domluvili jsme se na společném projektu s minipivovary Hoppy Dog z Vítkovic a Dejf ze Studénky, dalším partnerem je létající pivovar Beerokracie a velkoobchod Mozaika. Pivotéka bude fungovat jako náš showroom, ale nebráníme se ani spolupráci s ostatními pivovary,“ vysvětluje Štverka.

V rámci nového konceptu rozšíří nabídku piv z regionálních minipivovarů, kterým chce dávat větší prostor než dosud. K dispozici budou mít postupně celkem sedm lednic, ve kterých zákazníci najdou vždy čerstvá piva stáčená do skleněných nebo pet lahví.

Kromě výše uvedených minipivovarů se budou v sortimentu ostravské Pivotéky nadále objevovat stálice místního trhu jako například Beskydský pivovárek, Nachmelená Opice, Morava či Koníček.

„Hodně bude záležet i na aktuální poptávce lidí. Rádi jim vyhovíme a v případě zájmu seženeme také piva dalších malých výrobců,“ doplňuje majitel prodejny, ve které lze koupit také pivní kosmetiku či různé dárkové předměty.

Očekává, že s novým pojetím se vedle stálých zákazníků vytvoří další skupiny nadšenců, kteří fandí vybraným regionálním minipivovarům. „Reakce máme zatím velmi dobré. Lidé se nás ptají na novinky a čekají na to, kdy se jejich oblíbené pivo objeví u nás v lednicích,“ dodává Štverka.

Ze zahraničních lahvových piv, která se nacházejí v dřevěných regálech, jsou k mání převážně značky z Německa, Anglie, Belgie či Spojených států. O jejich dovoz se stará partnerský obchod Mozaika.

Do budoucna plánují, že dění v Pivotéce oživí také degustačními akcemi za účasti sládků z partnerských pivovárků.

Sdílejte článek