Gastronomie
20/03/2024 Petr Sobol

Klára ze soutěže Peče celá země sní o vlastní kuchařce. Teď se těší na miminko

Foto: Eva Koňaříková/Česká televize

Čtyřiadvacetiletá Klára Mahdal z Petrovic u Karviné došla v letošní řadě oblíbeného pořadu Peče celá země až do předposledního kola. Kam se od té doby posunula?

Česká televize o víkendu odvysílala poslední epizodu soutěže Peče celá země. Klára, jejíž cestu pořadem Magazín PATRIOT pečlivě sledoval, zůstala těsně před branami finále, i tak má ale na co vzpomínat.

Letošní řada soutěže je u konce. Jste ráda, že jste byla její součástí?

Jsem strašně vděčná, že jsem dostala možnost být tohoto projektu součástí. Vím, že spousta lidí by si to přálo zažít, a já byla jsem jedna z těch šťastlivců, která u toho mohla být.

Kdyby vám na začátku někdo řekl, že dojdete až do předposledního kola, co byste mu odpověděla?

Určitě bych se pousmála. Jak už jsem někde říkala, moc jsem si přála nevypadnout jako první, a zažít si tu atmosféru alespoň dva kola. Všechno navíc byl bonus a mě by ani ve snu nenapadlo, kolik bonusů se mi poštěstí mít.

Naučila jste se během natáčení hodně nových věcí?

Určitě jsme se naučila pracovat se stresem, soustředit se. Ale i plno cukrářských a pekařských vychytávek, které jsem odkoukala od ostatních soutěžících, nebo přímo od poroty.

Z výhry se radoval Vojta. Byl i vaším favoritem?

Vojta byl od začátku se svými nápady a provedením vždy o krok napřed. Výhru si strašně zasloužil a já jsem za něho moc ráda. Vyloženě favorita jsem ale asi neměla. Zní to jako klišé, ale byli jsme tak skvělá parta, že bych výhru přála úplně každému.

Jak moc bylo natáčení, a vše, co se okolo něj dělo, náročné?

Natáčení náročné bylo, ale zároveň to bylo něco, co už pravděpodobně člověk nikdy nezažije, takže jsem se snažila si to užívat. Doslova od rána do večera jsme byli na nohou, takže večer už byla jen energie na to jít si lehnout a vyspat se na další náročný den.


Foto: Eva Koňaříková/Česká televize

Jak dlouho se vlastně natáčelo? Kolik času jste trávila ve stanu a kolik během natáčení doma?

Natáčelo se přibližně pět týdnů. My, co jsme bydleli mimo Prahu, jsme jezdili domů jenom na víkendy. To znamená, že od pondělí do čtvrtka se natáčelo, a od pátku do neděle jsme byli doma. V neděli se ale muselo jet zase zpátky do Prahy, takže toho času doma na odpočinek moc nezbylo.

Měla jste během natáčení čas ještě pilovat jednotlivé recepty, nebo na to už nebyl prostor?

Na pilování receptů už nebyl prostor a ani energie. Když člověk přijede na dva dny domů, chce si užít čas s blízkými a trochu se odreagovat. Já jsem neměla na pečení ani pomyšlení.

Když jste sledovala finále, bylo vám líto, že nejste jeho součástí, nebo jste si ho užila v klidu a bez nervů?

Určitě mi to líto bylo, jelikož se finále natáčelo jen dva dny po mém vypadnutí, takže to bylo čerstvé. Zároveň jsem si ale užila nádherný den se všemi ostatními soutěžícími a rodinou. Budu na to vzpomínat moc ráda.

Sledovala jste v televizi každý díl? Vybavily se vám zpátky vzpomínky?

Každý díl jsme samozřejmě doma pečlivě sledovali a vždy jsme se na sobotu moc těšili. Bylo moc hezké si to znovu připomenout. I když realita byla mnohem intenzivnější a krásnější, jelikož dva natáčecí dny se musely vejít do jednoho hodinového dílu, což je hrozně málo. Hodně tam toho chybělo.

Během natáčení jste byli skvělou partou. Jste stále v kontaktu?

Skvělá parta jsme byli a stále jsme. Dá se říct, že jsme v dennodenním kontaktu. Máme skupinu, kde si píšeme, a také pořádáme různé srazy. Někdy je obtížné, aby se nás sešlo všech dvanáct, jelikož jsme každý z jiného koutu republiky, ale občas se to podaří.


Foto: Eva Koňaříková/Česká televize

Jak moc jste se od natáčení v pečení posunula?

Myslím, že jsem se posunula dost. Když se kouknu zpětně na to, co jsem pekla v soutěži, tak dnes už bych volila úplně jiné recepty. To jsou ale všechno ty zkušenosti, které mi před soutěží ještě chyběly. Teď jsem za ně moc ráda.

Pečete stále? Nebo třeba i na zakázku?

Peču téměř každý den. Když mám chvilku volna, tak peču. Zatím to je ale jenom pečení pro radost a tvoření receptů pro moje fanoušky na Instagramu. To mě baví moc.

Co fanoušci? Poznávají vás?

Už se mi párkrát stalo, že mě někdo poznal, a pokaždé to bylo hrozně milé setkání.

Během posledního televizního dílu vyšlo najevo, že už brzy čekáte rodinu. Jak se na novou roli těšíte?

Na novou roli se strašně těším. Doufám, že mi půjde alespoň tak, jako pečení.


Foto: Eva Koňaříková/Česká televize

Před natáčením jste říkala, že sníte o vlastní kavárně. Věříte, že se vám to jednou povede?

Jelikož od natáčení uplynul už skoro rok, tak se mi sny trochu změnily. Ráda bych jednou vydala kuchařku a vedla cukrářské kurzy, což je něco, na co se teď budu soustředit. Kavárnu nezavrhuji, ale momentálně to není něco, co by bylo mým cílem.

Sdílejte článek