Gastronomie
31/03/2024 Petr Sobol

Konec korejských hot dogů v Ostravě? Oblíbené bistro je k mání

Petr Sobol

Ještě tomu není ani rok, co v centru Ostravy otevřelo bistro Kim’s hotdog, které vsadilo na korejské hot dogy. Lidé si je oblíbili, teď je ale podnik na prodej.

Zakladatelkou bistra a jeho provozní se stala Kyoung Hee Lee, která pochází z Jižní Koreje. V této asijské zemi jsou hot dogy velmi oblíbené, v Ostravě ale nic podobného nebylo. „Rádi bychom naše chutě představili i lidem v dalších městech,“ říkala Lee ještě před pár měsíci.

Korejské hot dogy si v Ostravě získaly slušnou popularitu a v recenzích i vysoké hodnocení, přesto je jejich budoucnost nejistá. Podnik v Jurečkově ulici je totiž k mání, prodává se za 800 tisíc korun.

„Z osobních důvodů jsme nuceni nabídnout k prodeji. Hledáme někoho na pokračování značky Kim’s hotdog. Vše zaučíme, vysvětlíme,“ píše se v inzerátu.

Korejské hot dogy se rozšířily do jihovýchodní Asie, ale taky do USA a Evropy. Jedná se o hot dog vyrobený z párku, sýra a pšeničné mouky. Je obalený v těstíčku a osmažený, dochutit se může i posypaným cukrem. Nakonec se přidá ještě omáčka – a ne jedna, ale rovnou dvě. Až pak je korejský hot dog, který se servíruje na špejli, kompletní.

Tyto hot dogy nejspíš vznikly z hot dogů amerických. „Byly předělány s korejskou chutí a kreativitou. Korejci jsou totiž citliví na chuťové trendy a pořád vymýšlejí něco nového. Díky tomu vznikly křupavé hot dogy s vlhkou vnitřní strukturou,“ dodala Lee.

Budou jejich chutě lidé v Ostravě objevovat i nadále?

Sdílejte článek