Gastronomie
05/03/2021 Jaroslav Baďura

​Lockdownu navzdory. Frýdek-Místek má novou kavárnu

První březnové pondělí ve Frýdku-Místku otevřela nová kavárna Black Coffee, momentálně funguje v režimu výdejového okénka.

Zpráva o otevření nového podniku zní v dnešní době až neskutečně. Přesto gastronomickou mapu Frýdku-Místku obohatila od pondělí nová kavárna Black Coffee na adrese Náměstí Svobody 17.

Od prvního březnového pondělí mohou obyvatelé Frýdku-Místku navštívit novou kavárnu na místeckém náměstí Svobody.

Dočasně je výdejové okénko otevřeno každý všední den od 8 hodin do půl šesté do a o víkendu od 9 do šestnácti. Kromě nabídky kávy mohou návštěvníci ochutnat také domácí zákusky.

Provozovatelé kavárny zvolili kávu značky Julius Meinl a zákusky si vyrábí sama majitelka podniku Klára Černá.

V dopoledních hodinách budou v nabídce i snídaně, večer mohou zákazníci přijít na sklenici dobrého vína z Itálie. V letních měsících se plánuje grilování a míchané drinky na pavlačové zahrádce.

Majitelka kavárny upřímně doufá, že své hosty co nejdříve přivítá i ve vnitřních prostorách kavárny, které prošly razantní rekonstrukcí.

“Rekonstrukce trvala skoro půl roku. Věříme, že se nám podařilo vytvořit příjemné a designové prostředí. Mrzí mě, že zákazníci se u nás nemohou posadit a vychutnat si náš interiér plnými doušky,” říká majitelka kavárny Black Coffee.

V Black Coffee dostanou prostor i místní umělci, jejichž díla si návštěvníci budou moci prohlédnout ve vstupní části kavárny. Svou stálou expozici zde bude mít fotograf Adam Michna. Po skončení epidemiologických opatření budou následovat další výstavy místních talentů.

Sdílejte článek