Gastronomie
18/03/2024 Petr Sobol

Mama’s míří do Olomouce. Z bývalé benzinky bude luxusní bistro

Vizualizace: se souhlasem Mama’s Burger

Sourozenci z ostravského Mama’s Bistra se před časem spojili s legendárním šéfkuchařem Zdeňkem Pohlreichem. Teď společně odhalují další novinky.

U ostravských Mama’s se pořád něco děje. Bistro v centru města, které získalo v pořadu Ano, šéfe! tři hvězdičky, má pořád plno a vyhledávají ho lidé ze všech koutů republiky. Pánové z Mama’s se tak stále vezou na vlně a sami plánují expanzi.

Mama’s Bistro před časem změnilo brand a stal se z něj Mama’s Burger. Ten řídí čtyři společníci – kromě sourozenců Jana a Davida Kaňákových taky Pavel Kostka a Zdeněk Pohlreich.

Mama’s pod sebou mají, kromě ostravského bistra, taky budku v Ostravě-Třebovicích. Další pobočka je v Jindřichově Hradci, v Praze funguje rozvoz. A nově Mama’s bude i v Olomouci. „Našli jsme podnikatele, který s radostí přijal podmínky naší franšízy. Otevře nejpozději 30. června,“ řekl pro patriotmagazin.cz Pavel Kostka.

Mama’s Burger v Olomouci

Olomoucké bistro bude v prostorách bývalé čerpací stanice Shell ve Velkomoravské ulici. „Když jsme místo viděli poprvé, moc lákavě to nevypadalo. Benzinka tam už hodně dlouho nebyla, naposledy v tomto místě fungovalo nějaké bistro, ale během covidu padlo,“ připomněl Jan Kaňák. Teď už to tady před očima roste luxusní bistro. „Zvenku je už z velké části hotovo, nyní náš designér navrhuje interiér. Už se hledají i spolupracovníci, které samozřejmě náležitě proškolíme, aby produkt odpovídal našemu bistru jedna ku jedné,“ dodal Kaňák.

Nové bistro má velký potenciál. Nejen, že bude spojeno se značkou Mama’s, ale také se nachází v hodně zajímavé lokalitě. Leží totiž na hlavním tahu Olomoucí, kudy denně projede 30 tisíc aut. Kousek je centrum města i obchodní centrum Šantovka. „Lidé si sem mohou dojít pěšky, je tu i hodně míst na stání pro auta, stejně jako pro kamiony,“ doplnil Kostka. Bistro má fungovat konceptem drive in a take away, uvnitř pak bude okolo dvaceti míst k sezení. V bezprostřední blízkosti je i velká plocha, na které se mohou konat nejrůznější akce.

V nabídce olomouckého Mama’s bude pět základních burgerů i jedna vege verze. Chybět nebudou proslulé domácí hranolky, omáčky ani měsíční speciály. Olomoucký franšízant pak bude mít své dezerty a stánek s točenou zmrzlinou.

Kontejner i food corner

Olomoucí ale celý příběh nekončí. Právě naopak. Pánové z Mama’s Bistra mají hotový nový a kompletně vybavený moderní kontejner, který brzy představí veřejnosti. „Chceme se postupně dostat do celé republiky. Pro franšízanty máme hotové návrhy na vnitřní bistro, kontejner, benzinku, ale taky food corner v obchodním centru. Ještě jsme s tím pořádně nevyšli ven, přesto už se nám ozývají další zájemci,“ prozradil Kostka.

Mama’s v současné době zároveň nabízí obchodním řetězcům své produkty pro retailový prodej. „Vše je nachystáno a čekáme, jak to dopadne. Nejvíc mě na tom baví, že to jsou všechno věci, které si děláme sami, ať už se jedná o maso, bulky, karamelizovanou cibulku nebo coleslaw. Ve všem je vidět naše láska a píle, se kterou to děláme,“ zdůraznil David - druhý ze sourozenců Kaňáků. Mama’s na místě rozhodně nestojí. Za sebou už toho mají hodně, před sebou však ještě víc!

Foto: Vizualizace se souhlasem Mama’s Burger
Sdílejte článek